22 Eylül 2019 Pazar

Tarihi garda 'Bir renk bin yorum' sergisi

Tarihi garda 'Bir renk bin yorum' sergisi

Sanatsever öğretmenlerin bir eseri olan “Bir Renk Bin Yorum-2” konulu plastik sanatlar sergisi, İzmit tarihi gar binasında sanatseverlerle buluştu

21 Kasım 2018 Çarşamba 11:38 Kültür-Sanat

24 Kasım Öğretmenler Günü haftası kapsamında görsel sanat öğretmenlerinin hazırlamış olduğu, “Bir Renk Bin Yorum-2” konulu Plastik Sanatlar Sergisi sanatseverlerle buluştu. İzmit Tarihi Tren Gar Binası Sergi Salonu'nda gerçekleşen programa İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in de aralarında bulunduğu müdür yardımcıları, şube müdürleri, öğretmen ve sanatseverler katıldı.

MERSİN’DEN GELDİ

Tarih gar binasında ilimiz tüm ilçelerinde görev yapan öğretmenlerin büyük özenle hazırlamış olduğu sergide toplam 76 eser yer aldı. Sergiye anlam katan bir başka güzellik ise serginin ev sahibi sanatçılarından Tuğba Özgür ve Nilüfer Oruç’un öğretmeni Zehra Gürler, Mersin'den gönderdiği eserleriyle katılarak eski öğrencilerine destek oldu. Tamamı özgün çalışmadan oluşan eserleri 30 Kasım’a kadar gezebilirsiniz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Nadir Soydan

22 Kasım 2018 Perşembe 22:55

İzmit'in sanatçı ve sanat sever öğretmenlerini kutluyorum. Toplumumuza ışık tutan bu başarılı sanatsal çalışmalarının devamını dilerim. Özellikle başta örnek sanatçı-öğretmen Nilüfer Oruç hanıma ve diğer emeği geçen öğretmenlere saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Görevini layıkıyla yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Restore edilen tarihi hamamın açılışı yapıldı

Restore edilen tarihi hamamın açılışı yapıldı