22 Ocak 2019 Salı

Taylan Katak'tan konferans ve imza günü

Taylan Katak'tan konferans ve imza günü

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi eski Başkanı Taylan Katak'ın Kocaeli Kitap Fuarı'ndaki konferansı yoğun bir katılımla gerçekleşti

14 Mayıs 2018 Pazartesi 17:25 Kültür-Sanat

12 Mayıs Cumartesi günü Kocaeli Kitap Fuarı'nda Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi eski Başkanı Taylan Katak tarafından gerçekleştirilen "Politikaya Estetik Bir Bakış" konulu konferansa Katak'ın okurları ve sevenleri yoğun ilgi gösterdi.

İNSANLIK TARİHİ KADAR ESKİDİR

Sanat tarihi, sanat-insan-toplum ilişkisi ve sanatın politikaya etkileri üzerine konuşulan konferansta Taylan Katak, sanat tarihinin insanlık tarihi kadar eski olduğunu belirtti. Sanatın tarihin her döneminde ilerlemenin, aydınlanmanın ve gelişimin lokomotifi olduğunu söyleyen Katak, "Gelişmiş toplumların ortak özellikleri sanata verdikleri önemdir," dedi.

KİTAPLARINI İMZALADI

Konferansın ardından düzenlenen imza günü etkinliğinde kitaplarını imzalayan Taylan Katak, "Edebi bir eser üretmenin en iyi yanı onu insanlarla paylaşmaktır," diye konuştu. Okurlarının gösterdiği yoğun ilgiden dolayı memnun olduğunu ifade eden Katak, edebiyat çalışmalarına bundan sonra da devam edeceğini belirterek önümüzdeki dönemde roman ve şiir kitabı projeleri olduğunu söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

ADD: Bu zihniyeti uyarıyoruz

ADD: Bu zihniyeti uyarıyoruz