06 Haziran 2020 Cumartesi

Tek eliyle 17 kitap yazdı

Tek eliyle 17 kitap yazdı

Kocaeli Kitap Fuarı engelli yazarlara kendilerini gösterme fırsatı veriyor

01 Mayıs 2019 Çarşamba 13:17 Kültür-Sanat

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 11.sinin düzenlediği, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Kocaeli Kitap Fuarı engelli vatandaşlarımıza da olanak sağlıyor. Erdal Yalçın ve Murat Sarıoğlu da Kocaeli Kitap Fuarı’nın destek sağladığı engelli yazarlardan sadece ikisi.  

SADECE SAĞ ELİNİ KULLANARAK 17 KİTAP YAZDI

44 yaşındaki Erdal Yalçın 2 yaşında beyin felci geçirerek yüzde 95 oranında engelli oldu. Tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdürmeye devam eden Erdal Yalçın’ın en büyük hayali bir kitap yazabilmekti. Çocukluğundan beri okumayı ve yazmayı çok sevdiğini ifade eden Yalçın ”Çocukluğumdan beri yazma hevesim vardı. Bir tane yazmak istedim, 17 tane yazmak nasip oldu. “ dedi.

“İNSANLARA FAYDALI OLMAK İSTEDİM”

Tek kolunu kullanarak 17 kitap yazan Erdal Yalçın dört senedir Kocaeli Kitap Fuarı’nın misafiri olduğunu söyledi. Dört senedir kitaplarını insanlara tanıtan Yalçın “ Her zaman insanlara nasıl faydalı olabileceğimi düşündüm ve kitap yazarak faydalı olabileceğime karar verdim. “ dedi ve “Ben hiç okula gitmedim ama okumaya olan sevgim sayesinde şimdi üniversite öğrencisiyim” diyerek sözlerini bitirdi. Yazar Erdal Yalçın dokuz gün boyunca Kocaeli Kitap Fuarı’nda olacak. A salonunun girişinde olan yazarlar dokuz gün boyunca sevdikleriyle buluşacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Cep telefonundan alınan ÖTV yüzde 50'ye kadar çıkarıldı

Cep telefonundan alınan ÖTV yüzde 50'ye kadar çıkarıldı