22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,688 TL
  • 5,459 TL
  • 191,23 TL
  • 96.132

Türkiye genelinde eş zamanlı kitap okundu

Türkiye genelinde eş zamanlı kitap okundu

İl Halk Kütüphanesi 53. Kütüphane Haftası kapsamında “İnsan her yerde okur” sloganı ile 81 ilde eş zamanlı kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi

29 Mart 2017 Çarşamba 19:41 Güncel

Kocaeli İl Halk Kütüphanesi, 53. Kütüphane Haftası kapsamında yapılan eş zamanlı kitap okuma etkinliği İzmit Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleşti. Türk Kütüphaneciler Derneği öncülüğünde 81 ilde aynı anda yarım saat kitap okunmasının yapıldığı programa; Vali Yardımcısı Hasan Gözen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten, KOÜ Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanı Perihan Semerci, müdür yardımcıları, şube müdürleri, KOÜ Kütüphane personeli, Kocaeli İl Halk Kütüphanesi ve Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli, sivil toplum kuruluşları, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Kütüphanelere ve kitaplara dikkat çekmek amacıyla romandan, çocuk hikâyelerine, klasik eserlerden, bilimsel kitaplara kadar okurlara geniş bir kitap yelpazesi sunuldu.

AMAÇ OKUMAYI YAYGINLAŞTIRMAK

Okuma etkinliğiyle ilgili bir açıklama yapan Vali Yardımcısı Hasan Gözen “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye okuyor kampanyası çerçevesinde ilimizdeki bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Amaç kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırıp, kitap sevgisinin her kesime yerleştirilmesi. İlim ve irfan deryası kütüphanelerimizin sıkça uğranılan yerler haline getirilmesi, muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızda en etkili göstergelerden birisidir. Bu kampanya ile birlikte kitapla kurulacak dostluklar kütüphanelere ulaşır. Oradan da küçük bir kütüphane evimize taşınır. Teknoloji bağımlılığını en aza indirecek yüz yüze muhatap olacak dostlukların gelişmesine de vesile olacaktır” dedi. Daha sonra eş zamanlı okuma etkinliği gerçekleşti. Programın sonunda İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan da kitap ve okuma alışkanlığının önemine bir kez daha vurgu yaparak, katılımcılara teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Başol Steakhouse'daki lezzetlere hayran olacaksınız

Başol Steakhouse'daki lezzetlere hayran olacaksınız