06 Haziran 2020 Cumartesi

Türkiye'nin konuştuğu o dizi SEKA'da çekiliyor!

Türkiye'nin konuştuğu o dizi SEKA'da çekiliyor!

Yönetmenliğini, bir zamanlar Kurtlar Vadisi ve Behzat Ç. gibi efsane dizilerin de yönetmenlik koltuğunda oturan Serdar Akar'ın yaptığı ''Payitaht Abdülhamid'' dizisi, Seka Film Platosu'nda çekiliyor

26 Ocak 2017 Perşembe 20:27 Kültür-Sanat

Osmanlı İmparatorluğu'nun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci 'Ulu Hakan' unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han'ın hayatının kaleme alındığı "Payitaht Abdülhamid" dizisi dev kadrosu ve ES Film imzasıyla Şubat ayında TRT-1 ekranlarında başlayacak!

YÖNETMEN SERDAR AKAR

Çekimlerine başlanan dizinin yönetmen koltuğunda "Kurtlar Vadisi", "Behzat Ç." gibi başarılı dizi projeleriyle tanınan Serdar Akar oturuyor. Sultan Abdülhamid Han karakterini ise, "Ihlamur Altında", "Tatar Ramazan", "Bir Çocuk Sevdim", "Babam ve Ailesi" ve en son TRT'nin mini dizisi "Son Destan" gibi projelerde seyircinin severek izlediği Bülent İnal üstleniyor.

ÇEKİMLER SEKA'DA YAPILIYOR

ES Film'in yeni projesi "Payitaht- Abdülhamid"in çekimleri, İzmit’te kapatılan Seka Fabrikası arazisinin 170 dönümlük bölümünde kurulan Film Platosu'nda yapılıyor. Tamamen yenilenen, döneme uygun hale getirilen Seka Film Platosu'ndaki setlerde çekimine başlanan "Payitaht- Abdülhamid" dizisi, senaryosuyla şimdiden Türkiye gündemine oturmayı başardı.

BİREBİR İNŞA EDİLDİ

Geçtiğimiz yıllarda Filinta dizisi ile irili ufaklı bazı film, dizi ve reklamların çekiminin de yapıldığı Seka Film Platosu'nda ayrıca, Yıldız Sarayı'nın belirli mekanları da birebir inşa edildi. Dönemin diğer kahramanlarının da, kurgusal öğelerle yer alacağı dizide, Seka Film Platosu dışında, çeşitli tarihi mekanlar ile birlikte İstanbul'da Yıldız, Dolmabahçe ve Eyüp bölgeleri ile Yalova ve İzmit'te de dış çekimler yapılacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Karda kayan halk otobüsü duvara girdi

Karda kayan halk otobüsü duvara girdi