12 Aralık 2018 Çarşamba

  • 5,393 TL
  • 6,116 TL
  • 215,73 TL
  • 92.106

Yarışmada birinci olan 'Davet' izleyiciden tam not aldı

Yarışmada birinci olan 'Davet' izleyiciden tam not aldı

Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın hazırladığı “Davet”in ilk gösterimi Süleyman Demirel Kültür Merkezin’de gerçekleştirilirken izleyicilerden tam not aldı

09 Mart 2018 Cuma 15:44 Kültür-Sanat

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları “Davet” adlı tiyatro oyununun ilk gösterimini gerçekleştirdi. Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği "15 Temmuz Milli İrade Destanı" adlı eser yazma yarışmasında birinci olan “Davet” adlı oyun sahneye taşındı. Firdevs Aylin Tez’in kaleme aldığı, Fatih Sevdi’nin yönetmenliğini üstlendiği "Davet" tiyatro oyunu, Süleymen Demirel Kültür Merkezi’ndeki ilk gösterimde izleyenlerden büyük alkış aldı.

ÇOK EMEK VERDİK

SDKM Büyük Sahne’de gerçekleşen programa İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Yeşildal, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi başkanı Raşit Fidan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Davet oyununun gösteriminden sonra konuşma yapan Genel Sanat Yönetmeni Fatih Sevdi, “İlk defa bu kadar heyecanlıyım. Bu oyun için söylenecek çok şey var ama Aylin Hanım’ın kaleminden Asım karakteri her şeyi söyledi. Bu oyun için ekibimizle birlikte çok emek verdik. Oyunun yapımında emeği geçen dekor ekibinden kostümcüsüne, ışıkçısından çaycısına bütün arkadaşlara emekleri için teşekkür ediyorum" dedi.

HAİN GECEYİ UNUTULMAZ KILDILAR

Genel Sanat Yönetmeni Fatih Sevdi’nin ardından konuşmayı devralan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal, “20. yılında tiyatromuz, her geçen gün daha güzel projeler ortaya koyuyor. Bütün sanatçı arkadaşlarıma ve sahne arkasındaki ekibe teşekkür ediyorum. Ortaya koydukları bu güzel performansla o hain geceyi unutulmaz kıldıkları için yönetmen ve ekibini tebrik ediyorum. Ayrıca, o geceye çok farklı yaklaşarak, tiyatro oyunu yarışmasında birçok eser arasından birinci seçilen Aylin Hanım’a da, bu güzel oyunun sergilenmesine vesile olduğu için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

3 gündür haber alınamıyordu, evinde ölü bulundu

3 gündür haber alınamıyordu, evinde ölü bulundu