21 Ocak 2019 Pazartesi

Yedi Yıldızlı Kent Fotoğraf Yarışması kazananları belli oldu

Yedi Yıldızlı Kent Fotoğraf Yarışması kazananları belli oldu

Başiskele Belediyesi tarafından 5'incisi düzenlenen Yedi Yıldızlı Kent Fotoğraf Yarışması'nda kazananlar belli oldu

11 Nisan 2018 Çarşamba 09:58 Kültür-Sanat

Başiskele Belediyesi tarafından 5'incisi düzenlenen Yedi Yıldızlı Kent Fotoğraf Yarışması sona erdi. Yarışmaya toplam 121 kişi 761 adet fotoğraf başvurdu. 30 Mart 2018 mesai bitimine kadar alınan başvurular sonunda jüri üyeleri 09 Nisan 2018 tarihinde Başiskele Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda bir araya gelerek değerlendirmelerini sonuçlandırdı. 121 kişi ve 761 adet fotoğraf arasından kazananları seçen kurulda Kocaeli Fotoğrafçılar ve Benzerleri Eski Dernek Başkanı İbrahim Şahin, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Fotoğraf Sanatçıları Ömer Akbaş, Dr. Fahri Yılmaz ve Erhan Saraloğlu ile Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı Sema Arat, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Çelikiz ve Başiskele Kent Konseyi Başkanı Fahri Uslu yer aldı.

BALIKÇI SANDALI

5 inci Fotoğraf yarışmasında “Balıkçı Sandalı” fotoğrafı ile Hasan Zer birinci olurken, "Başiskele’ye Bakıyorum” fotoğrafı ile İlhan Kılınç ikinci, “Sis” adlı fotoğrafı ile Berna İkiz üçüncü oldu. Jüri özel ödülüne ise “Kız Kulesi” fotoğrafı ile Arda Adnan Kalkan layık görüldü. En iyi haber ödülünü ise “Menekşe Yaylası” adlı fotoğrafı ile Süleyman Kök aldı. Bunun yanı sıra sergilemeye layık görülen 50 fotoğraf sahibi de ödül kazandı.

ÖDÜL TÖRENİ MAYIS'TA

Yarışmada birinci olan Hasan Zer 7 bin TL, ikinci olan İlhan Kılınç 5 bin TL, üçüncü olan Berna İkiz 3 bin TL ödül alacak. Aynı zamanda Jüri Özel Ödülü’nü alan Arda Adnan Kalkan bin TL, “En iyi Haber” Ödülü’nü alan Süleyman Kök 2 bin TL ile sergileme ödülüne layık görülen 50 fotoğraf sahibi 200 TL alacak. Ödül töreni ve fotoğraf sergisinin Mayıs ayında yapılması bekleniyor.

 

İşte kazananlar;
 


 


 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

MLPCare 5. inme merkezini Kocaeli’de açtı

MLPCare 5. inme merkezini Kocaeli’de açtı