24 Nisan 2018 Salı

  • 4,109 TL
  • 5,017 TL
  • 174,92 TL
  • 110.932

Yeni Türkü, unutulmaz bir konser verdi

Yeni Türkü, unutulmaz bir konser verdi

Türkiye’nin önde gelen özgün müzik gruplarından Yeni Türkü, Gebze'de hayranlarına unutulmaz bir konser verdi. Bazı şarkılarda Yeni Türkü grubuna sahnede çocuklardan oluşan koro eşlik etti

29 Mart 2017 Çarşamba 10:55 Kültür-Sanat

Bilimsel Kültürel Araştırmalar Yayıncılık ve Üretim Kooperatifi (BİLKAR) tarafından Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi'nde, Türkiye’nin önde gelen özgün müzik gruplarından Yeni Türkü grubu kendilerini izlemeye gelenlere unutulmaz bir konser verdi. Hayranlarına muhteşem bir gece yaşatan Yeni Türkü grubu, konser alanını dolduran yüzlerce kişiye sevilen şarkılarını seslendirdi. Yeni Türkü, sahnede yaklaşık 2 saat kadar kalırken bazı şarkılarda çocuklardan oluşan bir koro gruba sahnede eşlik etti. ‘Maskeli Balo’, ‘Bana Bir Masal Anlat Baba’, ‘Telli Turna’, ‘Aşk Yeniden’, ‘Olmasa Mektubum’ gibi ünlü şarkılarını seslendiren grup, kendisini dinlemeye gelenlerden tam not aldı.

AYAKTA ALKIŞLADILAR

Konser sonrası açıklama yapan Yeni Türkü solisti Derya Köroğlu, “23 Nisan’ı kutladık bugün biz. Atatürk’ün uzun bakışı ile geleceğe olan güveni ile çocuklara armağan ettiği ilk uluslararası çocuk bayramını böyle burada kutlamış olduk. Biz çok gurur duyduk, duygulandık. Şimdiye kadar hiç bu kadar genç kardeşimle şarkı söylediğim olmamıştı. Çok çok teşekkür ediyoruz Gebze’ye. Çok özel bir seyirci var burada. Başka bir yerde de olmuyor böyle bir konser. Demek ki buradaki insanların duruşu farklı, bize çok yakın. Bu yüzden de buraya gelmekten büyük zevk duyuyoruz” dedi. Konser bitiminde, salonu dolduran dinleyiciler grubu ayakta alkışlarken çocuklar ise grubun solisti Derya Köroğlu’na çiçek verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

TÜİK, Kocaeli'deki evlenme sayısını açıkladı

TÜİK, Kocaeli'deki evlenme sayısını açıkladı