22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,698 TL
  • 5,479 TL
  • 191,61 TL
  • 95.613

Ankara’nın zehiri İzmit’e getiriliyor!

Ankara’nın zehiri İzmit’e getiriliyor!

Ankara’da havagazı fabrikasının sökümü sırasında çok tehlikeli olan asbestin yayıldığı iddiaları büyük endişe yaratmıştı. Meslek odaları mahkemeye başvurunca söküm işlemi durduruldu. Sökülen bu malzemelerin ise İzmit’te imha edileceği duyuruldu

02 Mart 2017 Perşembe 13:12 Sağlık

Ankara’da, havagazı fabrikasının sökümü sırasında çevreye çok zehirli olan asbest yayıldığı iddiaları ortalığı karıştırmış olay ulusal gazetelere de konuş olmuştu. Bu duyumlar sonrası bölgedeki bazı aileler çocuklarını okula göndermeme kararı almıştı. Olayın duyulması sonrası Ankara’daki meslek odaları Ankara 7. İdare Mahkemesi’ne başvurarak havagazı fabrikasının yıkımının durdurulmasını istedi. Mahkeme de jet hızıyla bir karar alarak havagazı fabrikasının yıkımının durdurulması kararını verdi.

İZMİT’E GELECEKMİŞ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise söküm için gerekli önlemlerin alındığını ve buradan çıkan malzemelerin İzmit’teki imha tesisine götürüleceğini duyurdu. Ankara’da mahkemeye başvuran bazı meslek odaları buradaki asbestin çok tehlikeli bir tür olduğunun altını çizdi. Odalar, bu yıkım yapılırken koruyucu önlemler alınması gerektiğini, bu önlem alınmadığı için asbestin her yere yayıldığını, ölçümler sonucunda belli noktalarda yüzde 15 ila yüzde 40 arasında asbest türünün en tehlikesi olan amphibole tespit edildiğini duyurdu. Sökülen asbestli malzemelerin İzmit’e getirileceğinin duyulası ise İzmitlilerden tepki görüyor. Bu malzemelerin İZAYDAŞ’ta yok edileceği de gelen bilgiler arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

izmitli

14 Mart 2017 Salı 21:38

sanki izmitte hiç zehir solunmuyormuş gibi, bi bu ek****. yeter artık!

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Çeker: Emziren anneden kesinti olmaz

Çeker: Emziren anneden kesinti olmaz