21 Nisan 2018 Cumartesi

  • 4,076 TL
  • 5,009 TL
  • 174,67 TL
  • 110.932

Cezaevindeki hastane gibi sağlık birimi hizmete girdi

Cezaevindeki hastane gibi sağlık birimi hizmete girdi

Kandıra Cezaevi yerleşkesinde yapımı tamamlanan Kocaeli Ceza İnfaz Kurumları Sağlık Birimi düzenlenen törenle açıldı

27 Şubat 2017 Pazartesi 19:30 Güncel

Adalet Bakanlığı’nın genelgesi ile tamamlanan Kandıra Cezaevi içerisindeki Kocaeli Ceza İnfaz Kurumları Sağlık Birimi açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erdal Yücel, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gülle, İl Jandarma Komutanı Mehmet Karadeniz, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Kandıra Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe ve infaz koruma memurları katıldı.

24 SAAT HİZMET VERİLECEK

Hastanelere giden sevki azaltmak amacıyla yapılan sağlık biriminde dahiliye, kadın doğum, göz hastalıkları, radyoloji, ortopedi, kulak burun boğaz, diş ve psikiyatri poliklinikleri bulunuyor. 12 uzman doktorun görev yapacağı ve 12 muayene odasının bulunduğu sağlık birimi 600 metrekare alana sahip. Sağlığa hızlı ulaşım ve dış güvenlik hizmetlerini kolaylaştıracak olan sağlık biriminde 24 saat boyunca doktorlar hizmet verecek.

262 HASTA SEVK EDİLDİ

Açılışta ilk olarak konuşma yapan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, “Cezaevlerinde sağlık hizmetini aile hekimleri ve pratisyenler ile vermekteydik. Ancak cezaevlerinde gerek mahkum, gerekse dış güvenlik nedeniyle böyle bir birime ihtiyaç duyuldu. Artık bu sağlık biriminde alanında uzman kişilerce en hızlı şekilde hizmet verilecek. Faaliyete geçtiğimiz andan itibaren cezaevinden yapılan 3 bin 525 sevkin 262 hastası il merkezinde bulunan hastanelere sevk edildi. Bu da ciddi bir rakamdır. Bu bize ekonomi ve zaman anlamında tasarruf sağladı. Burada özellikle diş ve göz ünitesini kazandırmak konusunda bizlere yardımcı olan sayın valimize çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

SAĞLIĞA HIZLI ULAŞIM İÇİN

Başsavcının ardından konuşan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, “Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü olarak mahkumların tekrar sosyal hayata kazandırılması konusunda görev yapıyoruz. Bu süreçte mahkumların sosyalliklerini kazanabilmeleri için uğraşırken, onların sağlıklarını da düşünüyoruz. Bütün faaliyetlerimizde insan hak ve onurunu ele alan bir sistem uyguluyoruz. Burada yapılan bu birim mahkumların sağlığa hızlı ulaşabilmeleri ve dış güvenlik hizmetlerinin kolaylaştırılması yönünde olmuştur. Bu birimi süratli bir biçimde faaliyete geçirme konusunda sayın valimiz ve başsavcımızın büyük gayretleri olmuştur. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

İNSAN ONURUNA DAYALI HİZMET

Programda son olarak konuşma yapan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Kısa bir zamanda tamamlanan sağlık birimimizin açılışında olmaktan bende çok büyük mutluluk duyuyorum. İnsan onuruna dayalı hizmet anlayışı ile büyük kolaylıklar sağlayacak olan bir hizmetimiz bu birim. Temel olarak Kandıra Cezaevi'nde olan birimimiz hem mahkumlara hem de yönetimde bulunanlara büyük kolaylık sağlayacak. Sağlık birimimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Daha sonra protokol üyeleri kurdeleyi keserek sağlık birimini faaliyete açtı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

7 öğretmen FETÖ'den tutuklandı

7 öğretmen FETÖ'den tutuklandı