23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,848 TL
  • 5,673 TL
  • 201,65 TL
  • 101.914

Çocuklar, ebeleriyle buluştu

Çocuklar, ebeleriyle buluştu

"Dünya Ebeler Günü" nedeniyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde normal doğum ile dünyaya gelen çocuklar ebeleri ile bir araya geldi

06 Mayıs 2017 Cumartesi 10:36 Güncel

5 Mayıs "Dünya Ebeler Günü" münasebetiyle Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde normal doğum ile dünyaya gelen çocuklar, yapılan etkinlikte ebeleriyle bir araya geldi. Hastanede normal doğum ile dünyaya gelen 30 çocuğun yıllar sonra ebeleri ile buluşmalarında duygu dolu anlar yaşandı. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, "Türkiyedeki ilk  anne dostu hastane olan Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak bu etkinliği yapmaktaki amacımız , ebelerimiz  tarafından yaptırılan normal doğumun tercih edilmesi hususuna dikkat çekmek ve toplumda  farkındalık yaratmaktır" diye konuştu.

AĞAÇ DİKTİLER

Etkinliğe katılan Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney yaptığı konuşmada ebelik mesleğinin önemine dikkat çekerek böylesi güzel ve anlamlı projeyi gerçekleştiren hastane yönetimine teşekkürlerini iletti. Çocukların dünyaya gelmelerini sağlayan ebelere teşekkür belgesi ve çiçek verildiği program, hep birlikte pasta kesildikten sonra ağaç dikme töreni ile program son buldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaelispor disipline sevk edildi

Kocaelispor disipline sevk edildi