23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,848 TL
  • 5,673 TL
  • 201,65 TL
  • 101.914

O kongrede Konak’ın hekimi de konuştu

O kongrede Konak’ın hekimi de konuştu

13. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi’nde, Konak Hastaneleri İzmit hekimlerinden Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak da konuştu

03 Nisan 2017 Pazartesi 12:18 Güncel

Konak Hastaneleri İzmit hekimlerinden Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak, Türkiye Kalp ve Sağlık Vakfı tarafından düzenlenen '13. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi'nde “Dikişsiz Aort Kapakları” yöntemi ile ilgili bir konuşma yaptı.

FARK YARATIYOR

Konak Hastaneleri İzmit, tecrübeli ve akademik doktor kadrosuyla tıp camiasında fark yaratmaya devam ediyor. Türkiye Kalp ve Sağlık Vakfı tarafından her yıl düzenlenen, 13. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi’nde çeşitli ülkelerden konuşmacıların katıldığı bilimsel programda, Konak Hastaneleri İzmit Kalp Damar Cerrahisi Hekimi Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak konuşmacı olarak yer aldı. Çeşitli ülkelerden gelen konularında önemli yere sahip konuşmacıların içinde en dikkat çekici olanlarından biri olan Joseph Coselli‘nin de aynı oturumda yer alması, oturumun bilimsel ve cerrahi teknik düzeyini en üst seviyeye taşıdı.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Konuşmasında “Dikişsiz Aort Kapakları” adlı yeni bir yöntem hakkında bilgi veren ve kongre katılımcıları tarafından dikkatli bir şekilde izlenen Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak, “Dikişsiz aort kapakları özellikle ileri yaş ve yüksek ameliyat riski oluşturan, diabet, düşük kalp debisi, böbrek yetmezliği gibi durumlarda ameliyat süresini kısaltan ve ölüm ve ameliyat sonrası gelişebilecek komplikasyonları ciddi oranda azaltan bir yöntem. Bu yöntemle çıkarılan hastanın aort kapağının yerine, dikiş bağlanmadan yeni jenerasyon bu kapak aortik pozisyona yerleştiriliyor” dedi.

YÜZLERCE VAKA

Yaklaşık 4 ay önce Koşuyolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Konak Hastaneleri İzmit’e transfer olan Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak, yıllar içinde yüzlerce vaka yapan, tıp camiasında sayılan, sevilen ve etik çalışan bir hekim olarak tanınıyor. Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak Konak Hastaneleri İzmit’ te, Koşuyolu Kalp Eğitim Araştırma hastanesinde uzun süre birlikte çalıştığı ekip arkadaşı Op. Dr. Ergül Öğredik ile vakalara giriyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

İzmit'teki lahitlerin içinden 2 çocuk, 1 yetişkin mezarı çıktı

İzmit'teki lahitlerin içinden 2 çocuk, 1 yetişkin mezarı çıktı