22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,729 TL
  • 5,519 TL
  • 193,25 TL
  • 94.995

Umuttepe’ye 5 katlı yeni poliklinik geliyor!

Umuttepe’ye 5 katlı yeni poliklinik geliyor!

KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, olası bir Marmara depreminde KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nin en güvenilir yer olacağını belirtirken Umuttepe’ye 5 katlı yeni bir poliklinik yapılacağının müjdesini verdi

17 Şubat 2017 Cuma 22:44 Güncel

Sesil Negiş ve İsa Güner’in sunduğu Radyo K.İ.’nin haber aktüel programı Güne Bakış’a katılan Prof. Dr. Zafer Cantürk, 1994 yılında kurulan Tıp Fakültesi’nin kurulduğu günden bu yana zorlu süreçler atlattığını belirterek 1999’da yaşanan Gölcük depreminin ardından prefabrik binalarda hizmetine devam ettiğini ve 2005 yılında da şuanki konumuna taşındığını aktardı. KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Marmara Bölgesi’nin en iyi hastanelerinden biri olduğunu ve olası bir Marmara depreminde bölge insanlarının sığınabileceği en iyi limanların başında geldiği vurgulayan Prof. Dr. Cantürk ''Bizim boyutlarımızdaki hastanelerde halen daha bir takım sıkıntıların olduğunu görüyoruz. Ama Kocaeli Üniversitesi binaları, imkanları ve öğretim elemanlarıyla çok iyi durumda'' dedi.

HİZMETTE SINIR YOK

KOÜ Tıp Fakültesi'nde her gün yüzlerce hastaya birçok farklı hastalığın tedavisi için hizmet sunulduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Zafer Cantürk, ''Hastanemiz yurt dışıyla sürekli bağlantı halinde ve bazı imkanlar açısından batı standartlarının üstünde yer alıyor. Bölgemizde görülen hastalıklara oranla daha çok onkoloji, radyo terapi, kanser ve kanser hastalarına yönelik hizmetler veriyoruz. Kardiyoloji, nörolojik bilimler, beyin cerrahisi, transfeodanal ve hipofiz cerrahisinde de her gün yeni başarılara imza atıyoruz'' ifadelerini kullandı.

10 BİN KİŞİYE HİZMET

Prof. Dr. Cantürk, 2014 yılında polikliniklere gelen hasta sayısının günde 2500 civarlarında olduğunu belirtirken yeni alınan kararla polikliniklerde günde yaklaşık 3000 hastayla bir araya geldiklerini ifade etti. Prof. Dr. Cantürk, öğretim üyelerinin de belirli saatlerde yaptığı muayenelerle 250-300 arası hastaya bakıldığını eklerken günde yaklaşık 10 bin kişinin hastane bünyesinden hizmet aldığını belirtti.

HAYRANLIKLA İZLİYORLAR

Prof. Dr. Zafer Cantürk ''Öğretim üyeleri ve öğrencilerle beraber çalışmak verilen hizmete dinamizm katıyor. Üniversite hastanelerinin üniversite bünyesinde değil de Sağlık Bakanlığı'na bağlı olması durumunda diğer hastanelerden hiçbir farkı olmuyor. Bu durumlarda çalışanlar özel kuruma yönelebiliyor ve mesleklerini yerine getirme arzuları kırılabiliyor'' açıklamasını yaptı. KOÜ Tıp Fakültesi’nde her ana bilim dalının kendi laboratuvarı olduğunu ve çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini kaydeden Cantürk, Harvard Üniversitesiyle ortak çalışmalar sürdüklerini ve yurtdışında gelen öğrencilerin KOÜ Tıp Fakültesi’ndeki labaratuvar ve imkanları hayranlıkla izlediklerini söyledi.

5 KATLI POLİKLİNİK YAPILACAK

Tıp Fakültesinin daha rahat hizmet vermesi için devam eden porojeler hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Zafer Cantürk, ''Bu yılın içerisinde projelendirilen ve önümüzdeki aylarda temeli atılacak proje ile birlikte hastane önündeki otopark alanına 5 katlı bir poliklinik alanı yapılacak. 2019 yılını bulacağını tahmin ettiğimiz proje gerçekleştirilirse psikiyatri servisi şuanki poliklinik alanına indrilecek ve psikiyatri hastaları daha kullanışlı ve farah alanda hizmet alabilecek. Ayrıca Morfoloji binasında yer alan onkoloji ve kemoterapi alanlarımızın da zemin kata taşınmasını planlıyoruz'' dedi. Prof. Dr. Zafer Cantürk, kampüs dışına yapılacak üst geçitle hastaların, polikliniklere daha rahat ulaşabileceklerini ifade ederken, hastanede yapılan çeşitli inşaat çalışmalarına maddi destek sağlayan belediyelere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Genç kız, kuzeniyle evlenmek istemeyince canına kıydı

Genç kız, kuzeniyle evlenmek istemeyince canına kıydı