03 Haziran 2020 Çarşamba

7. Palyatif Bakım Merkezi, SEKA Devlet'te açıldı

7. Palyatif Bakım Merkezi, SEKA Devlet'te açıldı

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği'nin hastalara ev standartlarında hizmet verme amacıyla açtığı palyatif bakım merkezlerinin 7.'si bugün SEKA Devlet Hastanesi'nde açıldı

24 Şubat 2017 Cuma 00:32 Sağlık

SEKA Devlet Hastanesi'nde açılan 6 yataklı palyatif bakım merkezi bugün itibariyle düzenlenen tören ile hizmete girdi. Gerçekleştirilen programa Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, Halk Sağlığı Müdürü Sinan Öztürk, İzmit Seka Devlet Hastanesi Başhekimi Sadullah Kıvanç Tunç ve sağlık personelleri katıldı.

ÖNEMLİ DEĞİŞİMLER YAPIYORUZ

Açılışta ilk olarak konuşma yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, "Bizim için önemli bir gün. Hastanemizde bir eksiğimiz vardı. Bu eksiği tamamlamış olduk. Önümüzdeki aylarda diğer hastanelerimizdeki eksiklikleri gidererek orada da açılışını yapacağız" dedi. Ardından konuşma yapan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, "Bugün Kocaeli genelindeki palyatif bakım merkezi kapsamında toplam 74 yatağa ulaşıyoruz. Burada hastalarımızı mutlu etmek için hizmet edilecektir. Devletin temel fonksiyonu sosyal devlet tanımıdır. İnsana yönelik hizmetlerde yapısal anlamda önemli değişimler yapıyoruz. İnsanı mutlu etmek gönlüne dokunmakla olur. Kocaeli insani yaşam standartlarında her geçen gün yükselen bir değere sahip” ifadelerini kullandı.

İL GENELİNDE 74 YATAK BULUNUYOR

Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun ardından konuşan Anestezi Uzmanı Zeynep Yılmaz, "Günümüz sağlık sisteminde hastanız için yapabileceğimiz bir şey yok. Alın evinize götürün anlayışı artık sona ermiş olup, sizin için yapabileceğimiz bir şey hep var anlayışı yaygın olarak benimsenmiştir. Temel hedef, hastaların yıllarına yaşam katmaktır. Kandıra, Darıca Farabi, Kocaeli Devlet, Körfez, Karamürsel, Derince Eğitim ve Araştırma hastanelerinin ardından bugün açılışını sizlerle beraber yapacağımız 8 yataklı İzmit Seka Devlet Hastanesi ile birlikte il genelinde toplam 74 palyatif bakım yatağımız bulunmaktadır. 8 yataklı palyatif bakım merkezimizde 7 hemşire, 1 tıbbi sekreter, 1 hizmetli personel görev yapacak. İhtiyaç halinde psikolog, diyetisyen ve sosyal hizmet uzmanlarından destek alınabilecek" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi öğrencilere bisiklet sevinci yaşattı

İzmit Belediyesi öğrencilere bisiklet sevinci yaşattı