26 Mayıs 2020 Salı

Aile Konak Hastanesi doktoruna başarı belgesi

Aile Konak Hastanesi doktoruna başarı belgesi

Sezaryen doğumların azaltılması, normal doğum yaptırma oranlarının yükselmesine yönelik yürütülen çalışmalar çerçevesinde Özel Gölcük Aile Konak Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emel Bilici, Kocaeli genelinde ilk 5 doktor arasına girerek Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi

10 Ağustos 2018 Cuma 15:15 Sağlık

Kocaeli Valiliği’nde düzenlenen törene Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Özel Gölcük Aile Konak Hastanesi’ni temsilen Başhekim Op. Dr. Mehmet Veysel Besnili, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emel Bilici ve eşi Av. Mehmet Bilici katıldı. Törende bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, “Sağlıkta dünya standartlarına yaklaştık. Hatta birçok alanda dünya standartlarını da geçmiş durumdayız. Ancak halen normal doğum ve sezaryen konusunda standartların oldukça gerisindeyiz. Bununla ilgili de 2015 yılında başlayan ve bu senede ivme kazanan Sağlık Bakanlığımızın özel çabaları var. Biz de ilimizde birtakım çalışmalar yapıyoruz. Oransal olarak en fazla normal doğum yaptıran doktor arkadaşlara başarı belgesi veriyoruz. Sayın Valimize de desteklerinden ve kabullerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

"TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDEYİZ"

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Kamu hastanelerimizdeki doktorlarımıza normal doğum yaptırma oranlarının yüksekliği nedeniyle başarı belgesi vermiştik. Özel hastanelerimizde de bu konuda duyarlılık gösteren hekimlerimize de başarı belgesi vermek istedik. Sağlık Bakanlığımız konuyu hassasiyetle takip ediyor. Bazen hekimlerimiz zorunluluk durumunda sezaryenle doğum yaptırmak zorunda kalabiliyor. Normal doğum konusunda aileleri de bilinçlendirmek gerekiyor. Kocaeli olarak normal doğumda Türkiye ortalamasının üzerindeyiz. Dünya Sağlık Örgütü’nün ortaya koyduğu kriterleri yakalama adına bu çalışmalar önemli. İnşallah bu yaptığımız çalışma diğer hekimlerimizi de özendirir” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Aslan Aslaunutmaz

18 Ağustos 2018 Cumartesi 13:42

Tebrik eder,Şenol Ergüney gibileri her zaman kınarım!

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Okul bahçelerinde otopark bilmecesi

Okul bahçelerinde otopark bilmecesi