15 Ağustos 2020 Cumartesi

Aile Konak'tan Sepsis duyarlılığı

Aile Konak'tan Sepsis duyarlılığı

Gölcük Aile Konak Hastanesi, Sepsis Hastalığı’nın önemine dikkat çekmek ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla hastane içinde stand kurdu, hastaları bilinçlendirdi

24 Eylül 2019 Salı 10:39 Sağlık

Gölcük Aile Konak Hastanesi, Dünya Sepsis Günü sebebiyle, hastane içinde kurduğu standla, hastaları bilinçlendirerek Sepsis hakkında bilgi verdi. Vücudun enfeksiyonlara karşı gösterdiği kontrolsüz ve abartılı yanıt sonucunda, kendi doku ve organlarına zarar vermeye başlamasıyla ortaya çıkan, bağışıklık sisteminin çökmesine neden olabilen, erken tanı konulup tedavi edilmezse ölümcül seyredebilen bir hastalık olan Sepsis’in önemi hastalara anlatıldı.

PERSONELE EĞİTİM

Sepsis Günü nedeniyle, hastaneye gelen hastaları bilgilendiren Aile Konak Hastanesi, Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Dr. Asuman Çalışkan’ın düzenlediği Sepsis bilgilendirme eğitimi ile personellerini de bilinçlendirdi. Sepsis nedir, tanısı ve belirtileri konusunda bilgiler paylaşan Dr. Çalışkan, konuşma bozukluğu, şuur bulanıklığı, titreme, yüksek ateş, kas ağrısı, nefes darlığı, ciltte renk değişikliği gibi belirtiler veren Sepsis’e karşı duyarlı olunması gerektiğini vurguladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Judocular dünya şampiyonası yolcusu

Judocular dünya şampiyonası yolcusu