22 Ocak 2019 Salı

ASM çalışanları bu komisyonla daha güçlü

ASM çalışanları bu komisyonla daha güçlü

Aile Sağlığı Merkezleri’nde (ASM) görev yapan aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının sorunlarının tespiti ve çözümü için Aile Hekimliği Komisyonu kuruldu

10 Mayıs 2018 Perşembe 09:27 Sağlık

Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) görev yapan aile hekimleri ve aile sağlığı merkezlerinin çalışanlarının sorunlarının tespit edilip kısa sürede çözüme kavuşturulması içinTürk Sağlık- Sen Kocaeli Şubesi bünyesinde Aile Hekimliği Komisyonu kuruldu. Komisyonda aile hekimleri Recep Pehlivan, Akay Demir, Funda Düven, aile sağlığı elemanı Şengül Özgür, aile sağlığı elemanları Derya Çalışkan ile Hacer Gündüz’den oluşan komisyon ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Şube Başkanı Ömer Çeker de katıldı. İlk toplantıda Aile Hekimi Recep Pehlivan oy birliği ile komisyon başkanı olarak seçtiler.

ÖNEMLİ BULUYORUZ

Toplantıda bir konuşma yapan Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker,Aile sağlığı merkezlerinde görev yapan aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarının aynı komisyonda görev yapmalarını sendika  ve ASM’de görev yapanlar sağlık çalışanları adına önemsiyor ve önemli buluyoruz. Çalışanların sorunlarının tespit edilerek kısa sürede çözülmesi ve ilgili yerlere iletilmesinde etkin rol oynayacak ve ASM çalışanları adına önemli çalışmalar yapacaktır. Sorumluluk hissi ile komisyonda görev almış komisyon üyelerini tebrik ediyorum” dedi.

OLDUKÇA ÖNEMLİ
Çeker konuşmasına şöyle devam etti: ‘’Bilindiği gibi Aile Sağlığı Merkezlerinde yürütülen sağlık hizmetleri aile hekime ve aile sağlığı çalışanları tarafından yürütülmektedir. Aynı çalışma ortamında ayrı unvanlara sahip sağlık personeli tarafından yürütülen hizmetler bir ekip anlayışı içerisinde yürütülmektedirler. Bu nedenle gerek çalışma ortamından gerekse özlük haklarından kaynaklanan sorunları müşterektir. Söz konusu müşterek sorunların giderebilmesi için de aile hekimliği birimlerinde görev yapan sağlık personelinin unvan ve pozisyon ayırımı olmaksızın birlikte mücadele etmesi, sorunların çözüme kavuşturulması bakımından oldukça önemlidir.

KATKI SAĞLAYACAK

Daha etkin bir mücadele sürecini başlatmak amacı ile sendikamız bünyesinde ASM’de görev yapan aile hekimi ve aile sağlığı çalışanının bir araya geldiği bir çalışma komisyonunun oluşturulmasına ve kamuoyuna duyurulmasına karar verilmiştir. Söz konusu komisyonun yapacağı çalışmaların hem birinci basamak sağlık hizmetinin daha verimli hale getirilmesine ve hem de ASM’lerde görev yapan aile hekimi ve aile sağlığı çalışanın sorunlarının giderilmesine katkı sağlayacağına inanıyorum.’’

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kitap Fuarı’nda KOTO’ya tebrik ve teşekkür

Kitap Fuarı’nda KOTO’ya tebrik ve teşekkür