07 Haziran 2020 Pazar

Başarılı bir operasyonla hayata tutundu

Başarılı bir operasyonla hayata tutundu

VM Medical Park Hastanesi’nde Kardiyovasküler Cerrahi alanında sundukları hizmetle pek çok hastanın hayatını kurtaran Haluk Akbaş ve ekibi yine olağandışı bir operasyona imza atarak, bir ailenin mutluluğuna ortak oldu

05 Şubat 2017 Pazar 00:48 Sağlık

Kocaeli'nin tanınmış kalp cerrahlarından Prof. Dr. Haluk Akbaş ve ekibi, geçtiğimiz günlerde önemli bir operasyona imza atarak hayat kurtardı. Uygulanan yöntemle hastayı adeta hayata döndüren ekip, dünya genelinde çok az noktada uygulanan bir yöntemi hayata geçirerek, hastayı ve  ailesini sevince boğdu. KVC alanında oldukça önemli bir birikime sahip olan ekip, tabir yerindeyse ailenin hayata tutunuşu oldu.

YÜKSEK ORANDA GENİŞLEME

75 yaşında bir erkek hastanın karın içi damarlarındaki normal değerlerin çok üzerinde gerçekleşen bir genişleme sonucu, bacakta bulunan sol iliak arter damarda yırtılma ve sağ iliak arter damarda ise oldukça yüksek oranda bir genişleme mevcuttu. Normal koşullar altında 20 mm civarında olan damarlardan sağ tarafta bulunan damar 58 mm, sol tarafta bulunan damarda ise yırtılmanın yanı sıra, damar boyutu 80 mm’ye ulaşmıştı.

HASTA HAYATA TUTUNDU

Hastayı acilen operasyona alan başarılı ekip, uygulanan yöntemle hastanın göğüs kafesi ve karın bölgesi açılmadan, kasık bölgesinden açılan küçük, 2 santimetrelik kesiler vasıtasıyla ameliyatı gerçekleştirerek oldukça başarılı bir operasyona imza attı. Hastayı yeniden hayata döndüren ekip, ailenin yeniden hayata tutunmasının verdiği mutluluğa da ortak oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kaza yapan araç, ağaçta asılı kaldı: 1'i bebek 4 yaralı

Kaza yapan araç, ağaçta asılı kaldı: 1'i bebek 4 yaralı