29 Mayıs 2020 Cuma

Bu sağlık ocağında çile diz boyu!

Bu sağlık ocağında çile diz boyu!

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, Kefken Sağlık Ocağı’nda doktor sıkıntısının olmadığını açıklasa da vatandaşların şikayetleri bitmek bilmiyor

15 Ağustos 2018 Çarşamba 20:19 Sağlık

Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte Kefken’de artan nüfusa bağlı olarak sağlık sorunları da artmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Türk Sağlık Sen Başkanı Ömer Çeker de Kefken bölgesinin sağlık hizmetinde sınıfta kaldığını belirten bir açıklama yapmıştı. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ise bu yöndeki iddialara tepki göstermiş, Kefken’de iki doktorun hizmet verdiğini, yeni görevlendirmelerin de yapılacağını belirtmişti. Ancak Kefken sakinleri ve tatilciler, İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya tepki gösterdi.

Yaz aylarında Kefken’de yaşanan nüfus yoğunluğu ile birlikte sağlık hizmetinin yetersiz kaldığını, geçici görevlendirme ile gelen doktorun rapor alarak görev yapmadığını, sıra beklemek istemeyen hastaların huzursuzluk ve kavga çıkardığını belirten vatandaşlar, şikayetlerini şu şekilde dile getirdi:

“Müdürlük her zaman iki doktor var diye açıklama yapmış, aslı astarı yok. Tek doktor var, gelen doktor durmuyor. Taşıma suyla değirmen dönmez. Kefken’in her yaz artan nüfusla birlikte sağlık sorunu da artmaktadır. Müdürlüğün gönderdiği doktorlar kalacak yer temin edilmediği için kaçıp gidiyor. Yoğunluktan bunalan sağlık çalışanları yorgun ve perişan durumda. Müdürlüğün gönderdiği işte istikrar yok. Yaz için mobil sağlık hizmeti şart.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Emekli maaşlarında ödemeler öne alındı

Emekli maaşlarında ödemeler öne alındı