31 Mart 2020 Salı

Büyükakın’dan Koronavirüs açıklaması

Büyükakın’dan Koronavirüs açıklaması

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın Koronavirüs ile ilgili açıklamada bulundu.

11 Mart 2020 Çarşamba 20:06 Sağlık

Çin’den dünyaya yayılan ve dün Türkiye’de de görülen Koronavirüs ile ilgili önlemler devam ediyor.

Koronavirüs ile ilgili olarak açıklamada bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak halk sağlığını korumak amacıyla virüse karşı önleyici tedbirler alınmıştır” dedi

İşte Büyükkakın’ın o açıklaması:

Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalar neticesinde dünyayı etkisi altına alan koronovirüsün henüz Türkiye’de yayılımının olmadığı anlaşılmıştır. Bununla birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak halk sağlığını korumak amacıyla virüse karşı aşağıdaki önleyici tedbirler alınmıştır;

 

1-Dezenfektasyon işlemiyle ilgili tüm önleyici malzemeler kurumumuz tarafından tedarik edilmiştir. Yaklaşık 10 milyon m2’lik alanı dezenfekte edecek malzeme depolanmıştır.

2- Büyükşehir’e bağlı tramvay ve otobüslerimizde dezenfekte işlemleri düzenli olarak devam etmektedir. Özel halk otobüslerinde de dezenfekte işlemi başlatılmıştır.

3-Halkımızın yoğun olarak kullandığı hizmet binalarımız, otobüs durakları ve terminal gibi alanlarda gerekli tedbirler alınmıştır.

4-Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalar çerçevesinde ihtiyaç duyulması halinde okullarımız ve ibadethanelerde de gerekli dezenfekte işlemleri yapılacaktır.

5-İlimiz dahilinde dezenfekte malzemesiyle ilgili fahiş fiyat uygulaması ve stoklama yapmak isteyenlere karşı Ticaret Bakanlığı’na bağlı ekiplerle birlikte zabıta personelimiz düzenli denetlemeler yapmaktadır.  

6- Sağlık Bakanlığı’mızca virüsün çocuk, engelli ve yaşlılarda etki alanının daha yüksek olduğunun ifade edilmesi üzerine daha önceden yapılması planlanan aşağıdaki etkinlikler iptal edilmiştir;

a) Her yıl 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde Kocaeli’nde 41 ülkeden 1.000 çocuğumuzu misafir ediyorduk. Bu yıl şenliğimize yabancı ülkelerden çocukların katılımı iptal edilmiştir,

b) Bu kapsamda il dışı gezi programları iptal edilmiştir.

7-Kocaeli Valiliği, Sağlık İl Müdürlüğü ve ilgili kurum ve kuruluşlarla koordinasyon halinde çalışmalarımız devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Halı saha maçından çıkan genç bıçaklandı

Halı saha maçından çıkan genç bıçaklandı