23 Mart 2019 Cumartesi

Çeker: Yıpranma payı değil sakal çıkardılar

Çeker: Yıpranma payı değil sakal çıkardılar

Hükümete yakın sendika Memur Sen’e yüklenen Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, “Vermiş oldukları sözler çerçevesinde torbadan yıpranma payını çıkaramadılar. Torbadan sakal bırakma ve kravat takmamayı çıkardılar. Bu sonuç karşısında yüzleri kızarmış mıdır, biraz utanmışlar mıdır bilinmez” dedi

16 Mart 2018 Cuma 11:59 Sağlık

14 Mart’ta Sağlık çalışanlarına yıpranma payı müjdesi vereceklerini açıklayan Malum Sen’in torbasından kamu çalışanlarına sakal bırakma, kravat takmama serbestisi  çıkması hakkında Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker şubede basın açıklaması yaptı. Başkan Çeker şunları söyledi: 14 Mart Tıp Bayramını geride bıraktık. Yıllardır her 14 Mart yaklaştığında sağlık çalışanlarına ‘Müjde 14 Mart’ta yıpranma payı geliyor’ diyerek yaygara koparan sözde yetkili sendika Malum Sen’in bu sene de sözlerinin yalan olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

BİR KEZ DAHA GÖRDÜ

Malum Sen 5 senedir her yıl hep aynı müjdeyi verip, üyelerine hayırlı olsun mesajları atan üyesi olmayanları ise yalanları ile kandırarak üye kazanmaya çalışan bu zihniyetin sağlık çalışanlarını yine ‘14 Mart için verilecek müjdelerin sahte olduğu hakkında’ kandırdığını halkımız da sağlık çalışanları da bir kez daha gördü.

BİT PAZARINDA ALICIYA ÇIKTI

Ankara’da siyasilerin ve bürokratların önlerinde  binbir takla atarak  kendilerini resmi törenlerde ziyaretçi localarına aldırtan, sonra da memleketlerine döndüklerinde “Ankara’ya gittik yıpranma payını aldık geldik’ diyeceğiz diye hesap yapan Malum Sen ‘Sarı Sendikanın’ hesapları yine şaştı. Yalanları bit pazarında alıcıya çıktı. Kendileri inandı mı bilmiyoruz ama yalanları 14 Mart’ta yatsı namazından hemen sonra ortaya döküldü. Sağlık çalışanlarının çekmiş oldukları ekonomik sıkıntılar, enflasyon canavarına karşı yenik düşmeleri, çalışma koşullarının gittikçe ağırlaşması, Sarı Sendikanın umurunda olmadığını bir kez daha gördük.Sihirbazlar gibi torbadan tavşan çıkaramadılar.

UTANDILAR MI BİLİNMEZ

Her yıl olduğu gibi bu yılda sağlık çalışanına vermiş oldukları sözler çerçevesinde torbadan yıpranma payını çıkaramadılar. Ama torbadan bol yalan, vaat, ve sağlık çalışanı için önem ve ehemmiyet arz eden sakal bırakma, kravat takmamayı çıkarabildiler. Torbadan çıkarmış oldukları sakal bırakma ve kravat takmama talepleri karşısında  yüzleri kızarmış mıdır, biraz utanmışlar mıdır bilinmez.

SARI SENDİKAYA HATIRLATIRIZ

Bildiğimiz bir şey vardır. O da, hak verilmez alınır gerçeğidir. Bunu, bizim mücadele ile elde ettiğimiz kazanımlarımız kadar, Malum-Sen’ineylem yapmadan, sağlık çalışanları için hiçbir çalışma yapmadan, emek harcamadan5 yıldır yıpranma payını alıyoruz diyerek oyalaması da göstermiştirki. Müjde ve yalanlarla kazandık diyenlerin, hep kaybettirdiğini çalışanlar görmüştür.  Oturarak başarıya ulaşan tek varlığın tavuk olduğu gerçeğini Malum-Sen “Sarı Sendikaya”  hatırlatırız.  Hastanede koltuk tutup, Ankara’da siyasetçi ve bürokratların ziyaretçi koltuklarına sıkı sıkıya yapışarak sorunlar çözülmez.Sağlık çalışanlarına da bir gerçeği hatırlatma ve gereğini yapmaları için çağrıda bulunuyoruz. 

HAK ETTİĞİ DERS VERİLMELİDİR

5 yıldır yıpranma payı müjdesi verip,14 Mart’ları zehir eden, toplu sözleşmede attığı imza ile çalışanların ekonomisini alt üst eden Malum Sen’e daha ne kadar katlanacaksınız? Sağlık çalışanları Sarı Sendikaya üye olarak kalmaya devam ettiği müddetçe sağlık çalışanlarınınsorunları katmerli bir şekilde artmaya devam edecektir.

SAHTE MÜJDECİ

Anadolu da bir söz vardır. Şahıslar zalimin zulmüne katlanırlarsa zulüm daha da artarak devam eder.”Sağlık çalışanları Malum Sen’e üye olarak kaldıkları sürece diğer 500 bin çalışanın da vebalini almaktadırlar. Onlara çağrımız bu sahte müjdeci Malum-Sen’e gereken, hak ettiği dersi vermeleridir. Gerçek ve doğru sendikacılığın tek adresi, hak, hukuk ve Adalet mücadelesinin verildiğiyerolan Türk Sağlık Sen’i tercih etmeleridir.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

SEDAŞ’ın yöntemi muhtarı isyan ettirdi

SEDAŞ’ın yöntemi muhtarı isyan ettirdi