07 Haziran 2020 Pazar

Gölcük'te hiperbarik tedavi ünitesi kuruldu

Gölcük'te hiperbarik tedavi ünitesi kuruldu

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nde hiperbarik tedavi ünitesinin hizmete alındığı bildirildi

28 Ağustos 2018 Salı 16:02 Sağlık

Hastane Başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan, yaptığı açıklamada, kamu hastanelerinde pek bulunmayan Hiperbarik cihazının kapanan Gölcük Asker Hastanesi'nden temin edilerek, Necati Çelik Devlet Hastanesi'nde kurulup hizmete hazır hale getirildiğini söyledi.

HİPERBARİK TEDAVİ NEDİR?

Hiperbarik oksijen tedavisinin, hastalara yüksek basınç altında oksijen solutulması esasına dayanan bir tedavi yöntemi olduğunu belirten Pehlevan, "Bu tedavide basınç odaları kullanılmaktadır. Basınç odalarında ortam basıncı 2,5 kat artırılmakta, aynı zamanda hastalara saf oksijen solutulmaktadır. Bu tedavi ile dokulardaki oksijen miktarı 20 katına çıkmaktadır. Hiperbarik oksijen tedavisi iyileşmeyen yaralar, ani görme kayıpları, ani işitme kayıpları, karbonmonoksit zehirlenmeleri, kemik enfeksiyonları, avasküler nekroz ve dalış hastalıklarında kullanılmaktadır." diye konuştu.

SUALTI HEKİMİLİĞİ VE HİPERBARİK TIP BÖLÜMÜ

Pehlevan, hastaların diğer branş hekimlerince yönlendirilerek başvurabileceği gibi, kendileri de Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinde Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Bölümünü seçerek randevu alabileceklerini ifade ederek, "Hastanemizdeki prefabrik hizmet binamızı tadilatla yenileyerek, Hiperbarik Merkezi'ni oluşturduk. Buradaki atıl vaziyette olan prefabriği aktif hale getirmiş olduk." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ersoy Aslan gülsün

28 Ağustos 2018 Salı 19:55

Askeri hastanedeki mi getirildi acaba?

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kartepe’de jokeyi attan indirip dövdüler

Kartepe’de jokeyi attan indirip dövdüler