19 Şubat 2019 Salı

Hasta eşine böbreğini vererek umut oldu

Hasta eşine böbreğini vererek umut oldu

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kronik böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gören E.A.'ya eşi böbreğini bağışladı. Yapılan ameliyatla eşinden alınan böbrek E.A.'ya nakledildi

25 Ocak 2018 Perşembe 18:11 Sağlık

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kronik böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gören E.A.'ya organ nakli yapılmasına karar verildi. E.A. tedavi gören kocasına böbreğini bağışlama kararı verdi. E.A.'nın nakile uygun olduğunun tespit edilmesinin ardından Organ Nakli Sorumlu Hekimi ve Cerrahı Bekir Voyvoda, Uz. Dr. Ömür Memik, Emre Ulukaradağ, Doç. Dr. Erkan Şengül ve Uz. Dr. Orhan Yücel'in katılımı ile operasyon gerçekleştirildi.

İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE

Hasta eşine böbreğini bağışlayan E.A. "Biz evlenirken iyi günde kötü günde birbirimize destek olacağız diye söz vermiştik. Ben eşimi bu hasta haliyle yalnız bırakamazdım. Ameliyatımız çok başarılı geçti ve kendimizi şuanda çok iyi hissediyoruz" diyerek, ameliyatı gerçekleştiren doktorlara ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

ÇOK GÜZEL BİR EKİP OLUŞTURULDU

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın "Hastanemizde organ nakli konusunda çok güzel bir ekip oluşturuldu. Bu ekip arasında çok güzel bir sinerji var. Nakil yapılan hastalarımızdan sağlıkları konusunda çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Tüm organ nakil ekibine başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak bizim amacımız bu tür başarılı ameliyatlar yapıp bölgemize ve ilimize en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmektir" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

AK Parti İl Kongresi'nin tarihi belli oldu

AK Parti İl Kongresi'nin tarihi belli oldu