15 Ağustos 2020 Cumartesi

Kadıoğlu, Gebze İlçe Sağlık Müdürü oldu

Kadıoğlu, Gebze İlçe Sağlık Müdürü oldu

Darıca İlçe Sağlık Müdürü olarak görev yapan, Dr. İlhan Kadıoğlu, Sağlık Bakanlığı tarafından Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğüne atandı

19 Eylül 2019 Perşembe 13:51 Sağlık

Darıca İlçe Sağlık Müdürü olarak görev yapan, Dr. İlhan Kadıoğlu, Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şakir Saldırıcı’nın görevinden ayrılmasından sonra, Sağlık Bakanlığı tarafından Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğüne atandı.

DR. İLHAN KADIOĞLU KİMDİR?

Dr. İlhan Kadıoğlu, 1965 yılında Bulgaristan’ın Haskovo şehrinde dünyaya geldi. 1969 yılında ailesiyle birlikte, Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç ederek, Gebze’ye yerleşti. İlkokulu Gebze Osmangazi İlkokulu'nda, Ortaokulu Gebze İmam Hatip Okulu'nda, liseyi de Gebze Lisesi'nde bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne girerek, 1992 yılında, Tıp Fakültesinden mezun oldu. Mecburi hizmetini Bingöl’de yapan Kadıoğlu, 1994 yılında Sakarya’ya tayin oldu. Askerlik görevini de Tabip Asteğmen olarak Samsun’da yaptıktan sonra, 1998 yılında Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde göreve başladı. 1999 yılında Gebze Devlet Hastanesi'ne Acil Servis Doktoru olarak atandı. 2004 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından Gebze Sağlık Grup Başkanlığı görevine getirildi. 7 yıl kadar bu görevi yürüttükten sonra, 2011 yılında Aile Hekimliği Sistemine geçilmesinden ötürü, kendi isteğiyle Gebze Arapçeşme Aile Sağlığı Merkezinde Aile Hekimliği yapmaya başladı. 2017 yılında, Sağlık Bakanlığı tarafından Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğüne atandı, bu görevi sırasında Beykent Üniversitesi Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 

Gebze’de Sivil Toplum Kuruluşlarında da aktif olarak görev yapan Kadıoğlu, daha önce Gebze Kent Konseyi Yürütme Kurulunda görev yaptı. Gebze İlim Yayma Cemiyeti ve Gebze Balkan Türkleri Derneği üyelikleri de bulunan Kadıoğlu, halen Gebze İlim Kültür Çevre ve Spor Kulübü Derneği (İLKÇEV)’in de başkanlığını yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İlhan Kadıoğlu, Gebze Barış Mahallesi'nde oturmaktadır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaelispor-Turgutluspor maçının biletleri satışa çıktı

Kocaelispor-Turgutluspor maçının biletleri satışa çıktı