22 Ocak 2019 Salı

Kalp Sağlığı Haftası Özdilek’te kutlandı

Kalp Sağlığı Haftası Özdilek’te kutlandı

12-18 Nisan Kalp Sağlığı Haftası sebebiyle, Konak Hastanesi Kartepe Belediyesi işbirliğiyle Özdilek Alışveriş Merkezi’nde Kalp Sağlığı Haftası kutlandı

19 Nisan 2018 Perşembe 13:51 Sağlık

Sosyal sorumluluk kapsamında çalışmalarına aktif olarak devam eden ilimizin önde gelen sağlık kuruluşlarından Konak Hastanesi ve bölgedeki çalışmalarıyla öne çıkan belediyelerimizden Kartepe Belediyesi güzel bir etkinliğe daha imza attı. Kalp ve damar hastalıkları hakkında bilgi vermek, kalp sağlığı konusunda bilinçlendirmek, sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırabilmek amacıyla düzenlenen etkinliğe, Konak Hastanesi Kalp Sağlığı Ekibi’nden Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak, Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır ve Kartepe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Aslan katılım sağladı.

ÖLÜMLERDE BİRİNCİ SIRADA

Halka açık düzenlenen söyleşide, Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak kalp ve damar hastalıklarında risk faktörleri, kardiyovasküler hastalıkların tedavi yöntemleri, kalp sağlığını  korumak için alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi. Kalp ve damar hastalıkları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, ölümlerin birinci sırasını oluşturduğuna dikkat çeken Büyükbayrak, sigara kullanımı, hareketsiz yaşam, stres ve aşırı kilodan uzak durulması gerektiğini, kalbimizi korumanın ve sağlıklı bir yaşam tarzı seçmenin bizlerin elinde olduğunu ifade etti. Söyleşinin ardından Kalp Sağlığı Haftası pasta kesimiyle kutlandı. Günün anlam ve önemine dikkat çekmek için, katılımcılara üzerinde “Kalbinizi koruyun, içinde sevdikleriniz var” not baskılı kalp şeklindeki çikolatalar dağıtıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet: Kanser raporu bir an önce açıklanmalı

Hürriyet: Kanser raporu bir an önce açıklanmalı