18 Ağustos 2019 Pazar

Kocaelililer dikkat! McDonald's et yerine hayvansal yağ kullanıyor

Kocaelililer dikkat! McDonald's et yerine hayvansal yağ kullanıyor

Dünyaca ünlü aşçı Jamie Oliver'ın kazandığı davayla, McDonald’s hamburgerlerinin içindeki 'et'in, hayvansal yağ hamuru ve amonyaktan oluştuğunu kanıtlamış oldu

16 Ocak 2017 Pazartesi 13:09 Sağlık

Ünlü İngiliz aşçı Jamie Oliver, tüketim kültürünün en büyük simgelerinden biri olan McDonald’s'a karşı açtığı davayı kazandı. Oliver kazandığı davayla, McDonald’s fast food zincirinin gerçek et yerine, kasaplık hayvanın kesiminden geriye kalan et, tendon, yağ ve bağ doku karışımından oluşan macun kıvamındaki bir hamur ile amonyak kullandığını kanıtlamış oldu. Bilindiği üzere Kocaeli'nin hemen hemen çoğu bölgesinde McDonald’s fast food zincirinin birçok şubesi bulunuyor.

BU ÜRÜNLER BESİN DEĞİL

İngiliz aşçı ve televizyon programcısı Jamie Oliver, hamburger ve kızarmış tavukların (nugget) lezzetinin ardındaki ürkütücü gerçekleri ortaya çıkardı. Jamie Oliver’ın ifadesiyle, McDonald’s restoranlarında servis edilen ürünler, besin olarak tanımlanamaz.

McDONALD'S TÜRKİYE AÇIKLAMA YAPTI

İngiliz aşçının açtığı davanın dünya gündemine oturmasının ardından McDonald's Türkiye de bir açıklama yaptı. Şirket, kullandıkları hamburger köftesinin 1996 yılından beri Türkiye'de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylı olduğunu belirtti. Açıklamada, "McDonald’s için üretim yapan tüm üreticilerimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın getirdiği kurallar ve Türk Gıda Kodeksi’ne ek olarak McDonald’s’ın üreticileri için geçerli tüm gıda güvenliği koşullarına da uymaktadır" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sahipsiz hayvanlar toplanıyor

Sahipsiz hayvanlar toplanıyor