06 Haziran 2020 Cumartesi

Kocaeli'nin artık motor ambulansı var

Kocaeli'nin artık motor ambulansı var

Kocaeli 112 Acil Sağlık Hizmetleri, bünyesine kattığı 8 yeni ambulans ve bir motosiklet ambulans ile gücüne güç kattı

30 Nisan 2019 Salı 11:01 Sağlık

Kocaeli'de 8 yeni ambulans ve bir motosiklet ambulans hizmete girdi. Sağlık Bakanlığı tarafından Kocaeli’ye gönderilen 8 ambulans ve bir motosiklet ambulans teslimi için tören düzenlendi. İl Ambulans Servisi Başhekimliğinde gerçekleştirilen törene İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Arzu Kara Aşı, Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Onursal Varlıklı, Başkan Yardımcıları, Başhekim Dr. Cihad Nazım Çaka, Birim Sorumluları ve sağlık çalışanları katıldı.

10 YENİ İSTASYON

Kurdele kesimi öncesinde konuşan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, "Kocaeli 112 ekibine yeni katılan 8 adet ambulans ve bir motosiklet ambulansın hizmete başlama törenindeyiz. Son bir yıl içerisinde 112 camiası olarak ciddi bir atılım içerisindeyiz. Bütün 112 istasyonlarının eksiklerinin giderilmesi, bakım onarım ve yenileme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. İhalesine çıktığımız 6 adet yeni konsept 112 istasyonun inşaatına bu sene içinde başlanarak tamamlanmış olacak. İlerleyen süreçte toplamda 10 adet yeni istasyonumuz olacak. Bu çalışmalarla 2019 yılı sonu itibariyle bütün 112 istasyonlarımızın fiziki şartları, personel memnuniyetine yönelik olarak son derece modern, konforlu hale gelecek.

ARAÇLARIMIZI YENİLEYECEĞİZ

Elimizdeki tüm ambulansların durumu tespitini yaptık. Mevcut ambulanslarımızın gerekli kontrollerini yaptırarak sürekli faal olmalarını sağlıyoruz. Acil Sağlık Hizmetlerinin daha sağlıklı hizmet verebilmesi için diğer araçlarımızı da yenileyeceğiz. Ambulans olma vasfını kaydeden araçlarımızı ise kullanma miatları dolana kadar, devletin kaynaklarını verimli kullanacak şekilde uygun hizmetlerde kullanabileceğimiz şekilde değerlendireceğiz” dedi.

MOTOSİKLET AMBULANS

Motosiklet ambulansla ilgili bilgi veren Ergüney, “Bakanlığımız tarafından gönderilen motosiklet ambulansımız tescil işlemlerinin ardından halkımızın hizmetine başlamış olacak. Şehir merkezi ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde sürat ve pratikliği açısından son derece kullanışlı olan bu hizmetten İlimiz de faydalanacak. Bu sayede vatandaşlarımıza en kısa sürede ulaşarak en iyi hizmeti vereceğiz” diyerek çalışanlara teşekkürlerini iletti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Taylan Katak okurlarıyla buluştu

Taylan Katak okurlarıyla buluştu