13 Ağustos 2020 Perşembe

Konak Hastanesi eğitimlere devam ediyor

Konak Hastanesi eğitimlere devam ediyor

Özel Konak Hastanesi Dünya Prematüre gününde  sağlık emekçileri hemşireleri unutmadı. Bölgedeki tüm hemşirelere ‘Prematüre bebekte yaşama tutunmada zorlu süreçler ve anne sütünün önemi‘ konulu sempozyum düzenledi. Sempozyuma Gebze, Yalova, Düzce, Gölcük, İzmit, Darıca gibi birçok ilçeden katılım oldu

19 Kasım 2019 Salı 10:13 Sağlık

Özel Konak Hastanesi, Kocaeli Sanayi Odası’nda, prematüre bebek bakımlarını içeren bir sempozyum düzenledi. Sempozyumda  Konak Hastanesi’nin akademik kadrosu, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, Neonatoloji Uzmanı Doç. Dr. Özge Serçe Pehlevan, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. İnan İlker Arıkan, Beyin Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Erdoğan, Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aykut Özdamar, birbirinden değerli bilgiler verdiler. Bunun yanı sıra Konak Hastanesi Yenidoğan hemşireleri  Şermin Kandemir ve Göksu Güler hemşirelik bakımı ile ilgili süreçlere değindiler .

ÖNEMLİ KONULAR KONUŞULDU

Prematüre bebekte yaşama tutunmada zorlu süreçler ve anne sütünün önemi konulu sempozyumda, prenatal dönemde erken doğumun önlenmesi, prematüre bebekte enteral beslenme ve anne sütünün önemi, intraventriküler kanama, intraventriküler kanamalı yenidoğanda hemşirelik bakımı ve anne sütü uygulaması, kronik akciğer hastalığı ve trakeostomili yenidoğanda hemşirelik bakımı ve emzirme, nekrotizan enterekolit, Nekrotizan Enterekolitli ve kolostomili yenidoğanda hemşirelik bakımı gibi birçok hayati önem taşıyan konulara değinildi.

EĞİTİMLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Gündoğdu, "Konak Hastanesi olarak biz eğitimlere önem veriyoruz ve bilgilerimizi tüm sağlık çalışanları ile paylaşmaktan mutluyuz. Kurum olarak  eğitimlerimize her zaman devam edeceğiz. Konak Hastanesi olarak güncel sağlık hizmeti sunmaya söz verdik ve kentimize verdiğimiz sözümüzün arkasındayız" dedi. Sempozyum düzenleme Kurulu, Neonatoloji Uzmanı Doç. Dr. Özge Serçe Pehlevan, Konak Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Özlem Bilgin, Konak Hastanesi İdari Direktörü Özlem Kuyruklu, Konak Hastanesi Başhemşiresi Türkan Arslan Eren, sempozyuma talebin yüksek olduğunu söylediler. Düzenleme kurulu, sempozyuma katılan tüm konuklara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kültür ve Turizm’den TÜBİTAK’ın projesine destek

Kültür ve Turizm’den TÜBİTAK’ın projesine destek