10 Ağustos 2020 Pazartesi

Konak Hastanesi, yeni hekimleriyle artık çok daha güçlü 

Konak Hastanesi, yeni hekimleriyle artık çok daha güçlü 

Kocaeli’nin önemli hastanelerinden olan Özel Konak Hastanesi, 7 önemli hekimi daha bünyesine kattı. Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu,  “Bizler bu kentin markası olarak halkımıza kaliteli, erişilebilir, güncel sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz” dedi

06 Aralık 2019 Cuma 13:45 Sağlık

2006 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden Özel Konak Hastanesi, Double Tree by Hilton Otel’de basına kahvaltı gerçekleştirdi. Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Uzm. Dr. Yüksel Ağca, Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Gündoğdu, Başhekim Uzm. Dr. Özlem Bilgin ve İdari Direktör Özlem Kuyruklu ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında, Konak Hastanesi’ne katılan doktorlarla ilgili ayrıntılı bilgi verilirken, 2020 dönemine ilişkin Konak Hastanesi’nin sağlık rotası ve vizyonu hakkında bilgi verildi. 

“DAHA DA FAZLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ” 

DoubleTree by Hilton Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu çok önemli dallarda 7 hekimi bünyemize katarak 2020 için önemli bir adım attıklarını belirterek şunları söyledi:   “Konak Hastanesi olarak, 1995’te kurulduğumuz ilk günden beri vizyonumuz gereği hizmet mükemmelliği ve sosyal sorumluluk projeleriyle fark yaratan, bilimsel ve akademik uygulamaları ile öncü; herkes için sağlık ilkesini, sağlığın her alanında hayata geçiren uluslararası bir marka olmayı amaçladık. Konum olarak misafirlerimizin ve hasta yakınlarının kolayca ulaşabileceği lokasyondayız. Sağlıklı ve doğru iletişim ile misafirlerimiz ile bağımızı güçlendirdik, doğru seçilmiş nitelikli hekim kadromuz ve personellerimizle her zaman çok çalıştık, geniş branş ağımızla hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için daha da fazla çalışmaya devam edeceğiz. Biz, misafirlerimizin ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarının ve beklentilerinin farkındayız. 7/24 açık acil servisimiz, 25 farklı bölümümüz ve 107 yatak kapasitemiz, kendini işine adamış 60’a yakın deneyimli hekimimiz, 500’ e yakın personelimizle, etik çalışma ilkemizden ödün vermeden, Konak ruhunu yaşatmaya ve bu kentin markası olmanın haklı gururuyla sağlığınız için her zaman görevdeyiz.”  

3 ÖZEL HASTANEDEN BİRİ

Özel Konak Hastanesi’nin SAS akreditasyon belgesine hak kazandığını belirten Gündoğdu, “Kasım ayında Sağlık Bakanlığı Türk Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından, hastanemiz Ankara’ya Sağlık Akreditasyon Standartları Akreditasyon Belgesi verilmek üzere davet edilmiştir. Ülkemizde akredite olan, 3 özel hastaneden biri olarak kalite belgemizi T.C. Sağlık Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe’den almanın gururunu yaşadık. Konak Hastanesinin kuruluşundan itibaren başlayan kalite çalışmaları, ISO 9001-2008 ile başlayan belgeleme sürecinin sonrasında Uluslararası akreditasyon olan JCI ile devam edip akreditasyonda son nokta olarak kabul edilen ulusal SAS akreditasyon belgesine hak kazanmıştır” dedi.  

“AİLE OLARAK BÜYÜDÜK” 

Hastanenin ortaklık yapısındaki değişimlerle ilgili bilgi veren Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, “Konak Hastaneleri kurulduğu günden beri çok ortaklı bir sağlık kurumu idi. Takdir edersiniz ki çok ortaklılık zor zanaat. Aile olarak büyüdük, doğal olarak aile büyüyünce ayrılık getirdi. Masaya oturup centilmence el sıkıştık ve ayrıldık. İsim marka ve patent hakkı İzmit Konak Hastanesinde kaldı. Ortaklık yapımız sadeleşti. Konak Hastanesi, Gündoğdu ailesi, Kardiyoloji Uzm. Dr. Yüksel Ağca, Op. Dr. Erkan Türköz, Op. Dr. Ümit Ali Malçok ve Fikret Çimen olarak güncelleşti. Eski ortaklarımız, 2. yılın sonuna doğru yeni bir isim ile hizmet vermeye başlayacaklar. Hayırlı olsun, yolları açık olsun. Bizler bu kentin markası olarak halkımıza kaliteli, erişilebilir, güncel sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Amacımız bu bayrağı her gün daha yukarılara taşımak, farkındalık yaratmak” dedi.

“ONLARIN SAYESİNDE HASTALARIMIZA ŞİFA VERMEKTEYİZ”

Toplantıda konuşan Konak Hastanesi Tıbbi Direktörü Uzm. Dr. Özlem Bilgin ise, “Bildiğiniz üzere Konak Hastanesi sağlık sektöründe 1995 yılından bu yana Kocaeli halkına hizmet vermekte ve her geçen gün kabuğuna sığmayarak büyüyen ve yatırımlarına hız kesmeden devam eden bir kuruluştur. Bu anlamda sağlığın temel yapı taşları olmazsa olmazı saygıdeğer doktorlarımızla gücümüze güç katmakta ve onların sayesinde hastalarımıza şifa vermekteyiz. Bugün aramıza katılan yedi hekimimiz alanlarında önemli bir kariyere sahipler. İlgili alanlarda hastalarımız için var güçleri ile çalışacaklar. Her bir meslektaşımın Konak Hastanesi’nin kurum kültürü ve vizyonunu sahipleneceğine eminim. Kendilerine güvenimiz tam, ailemize katılmalarından dolayı mutluluk duyduğumuzu belirtiyor, görevlerinde başarılar diliyoruz.”


 

Op. Dr. Murat ÖZTÜRKLER kimdir?

07 Ağustos 1981 Kars Doğumlu 2004 yılında Kocaeli Üniversitesinden  mezun oldu. İhtisasını 2010 yılında Kocaeli üniversitesi dahiliye ihtisası 2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Gastro ihtisası 2010 yılları arasında Gaziantep Şehit Kamil Devlet Hastanesi 2011-2013 yıllarında İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi  2016 -2018 İzmit Seka Devlet Hastanesi  2018-2019  Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Şu anda Gastroentoroloji Uzmanı olarak İzmit Konak Hastanesi’nde görev yapmaktadır.  
 

Op. Dr. Hakan ERDOĞAN kimdir?

15 Şubat 1978 Kastomonu doğumlu 2001 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.  İhtisasını 2009 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi tamamladı. Operatör Dr. Sağlık Bakanlığı, Kilis Devlet Hastanesi Nöroşirürji Kliniği 2010-2012 Yrd. Doç. Dr. Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi, Nöroşirürji Anabilim Dalı 2012-2013 Yrd. Doç. Dr. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Nöroşirürji Anabilim Dalı 2013-2015 Operatör Dr. Gebze Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, Nöroşirürji Kliniği 2015-2016 Operatör Dr. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi, Nöroşirürji Kliniği  2016-2017 Operatör Dr. Adatıp Kurtköy Hastanesi, Nöroşirürji Kliniği    2017-2019 Beyin tümörü ve bel ve boyun fıtığı ameliyatları, omurga cerrahisi başta olmak üzere bir çok beyin cerrahi başarıyla gerçekleştirmektedir.     
 

Op. Dr. Emre KARATEKELİOĞLU kimdir?

1970 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1993 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1999 yılında Çukurova Üniversitesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını tamamlamıştır. Takiben Almanya Düsseldorf ta Zentrum für Reproductionz Medizine de Prof. Dr. Hugo Verhooven ile başta tüp bebek olmak üzere yardımcı üreme teknikleri üzerine çalışmalar yaptı. 2001 yılında İstanbul Eurofertil Tüp Bebek merkezinde göreve başladı. 2005 yılında Op.Dr. Haşim Cemaloğlu ile birlikte yaptığı çalışma ESHRE (Europan Society of Human Reproduction and Embryology) tarafından en iyi araştırmacı ödülüne aday gösterildi. 2007 yılında Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi Tüp Bebek Bölümü Tıbbi Direktörü olarak göreve başlamıştır. 2010-2012 yılında Avrupa ve Amerika’da Tüp Bebek konusunda oldukça başarılı olarak tanınan İspanyol IVI ((İnstituto Valenciano de İnfertilidad) grubunun İstanbul’daki merkezinde görev yapmıştır. 2012-2019 yılları arasında Fulya Vital Plaza Muayenehanesinde ve İstanbul Tüp Bebek Merkezinde hastalarına hizmet evermiştir. İnfertilite (kısırlık) tedavisi, Tüp Bebek, yumurta dondurma ve saklama, embriyo dondurma ve saklama, normal doğum ve gebe takibi başta olmak üzere kadın hastalıkları ameliyatlarını açık ve kapalı yöntemle yapmaktadır.

Doç. Dr. Özge Serçe PEHLEVAN kimdir?

25 Temmuz 1978, Konya 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İhtisasını 2008 yılında Marmara Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve hastalıkları tamamladı. 2009-2012 Zeynep Kamil Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Neonatoloji (Yenidoğan) Yan Dal Uzmanlığı İhtisası 6.04.2017 tarihinde yapılan yazılı ve sözlü sınav neticesinde Neonatoloji yan dalında “Doçent Doktor”  2009 yılında Doğubeyazıt Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi 2012-2018  Seka Devlet Hastanesi  Şu anda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak İzmit Konak Hastanesi’nde görev yapmaktadır. Yenidoğan yoğun bakım bebek takibi, prematüre ve sağlıklı bebek takibi, yenidoğan bakımı ve beslenmesi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır. 
 

Uzm. Dr. Eren SAĞIROĞLU kimdir?

4 Mayıs 1977 İzmit'te doğdu. İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İhtisasını 2008 yılında On Dokuz Mayıs Üniversitesi‘nde  tamamladı. 2010/2012 yılları arasında Şırnak Uludere Hastanesinde başhekimlik, 2012/2019 yılları arasında Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. Şu anda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak Konak Hastanesi’nde görev yapmaktadır. Sağlıklı bebek takibi, çocuk hastalıkları gibi hizmetler sunmaktadır.  
 

Uzm. Dr. Yaşar GENÇ kimdir?

Erzincan doğdu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.  İhtisasını 1991-1995 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde  Dahiliye İhtisasını 1997- 2000 yılları arasında Atatürk Üniversitei’nde Kardiyloji İhtisasını tamamladı. 1995-1997 yılları arasında Giresun Espiye Devlet Hastanesi, 2000/2010 yılları arasında Balıkesir SSK Hastanesi , 2010/ 2019  yılları arasında  Balıkesir Özel Sevgi  Hastanesi’nde görev yaptı. Şu anda Kardiyoloji Uzmanı olarak  Konak Hastanesi’nde görev yapmaktadır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Mutlu: İktidarda İzmit paniği sürüyor!

Mutlu: İktidarda İzmit paniği sürüyor!