21 Ekim 2018 Pazar

  • 5,644 TL
  • 6,498 TL
  • 222,20 TL
  • 96.455

Konak Hastanesi'nden '3. İşyeri Hekimleri Sempozyumu'

Konak Hastanesi'nden '3. İşyeri Hekimleri Sempozyumu'

Kocaeli’deki İşyeri Hekimleri, Özel Konak Hastanesi tarafından Ramada Plaza Otel’de gerçekleştirilen 3. İşyeri Hekimleri Sempozyumu’nda, Endüstriyel Obezite, Diyabet ve Obezite Cerrahisi, Ergonomi Pratiği İşletim Sistemi, Endüstri Çalışanlarında Alerjik Hastalıklar, İşyeri Hekimliği Pratiği ve Etik Sorunlar, Elektromanyetik Alanın Sağlığa Etkileri konularında sunum yapan akademisyen ve uzmanlar ile bilgi alışverişinde bulundu

24 Aralık 2017 Pazar 12:51 Sağlık

Konak Hastanesi, geleneksel olarak yılda iki kez düzenlediği İşyeri Hekimleri Sempozyumu’nun üçüncüsünü başarıyla tamamladı. 
Ramada Plaza Otel’de gerçekleştirilen sempozyumun sabah oturumunda Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu’nun açılış konuşmasının ardından, Tıbbi Direktör Uzm. Dr. Özlem Bilgin’in moderatörlüğünde ilk oturum başladı. İlk oturumda Diyetisyen Özlem Uzcan Duran tarafından 'Endüstriyel Obezite' konulu bir sunum yapılırken, sempozyumun bir diğer oturumunda ise Ford Otosan Sağlık Koordinatörü Dr. Gürsel Gökmen 'Ergonomi İşletim Sistemi' konusunda, Konak Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Kul 'Diyabet ve Obezite Cerrahisi' konusunda kapsamlı bir sunum yaptı. Sempozyumun öğleden sonra yapılan kısmı Konak Hastanesi İç Hastalıkları ve Alerji Uzmanı Dr. Nihat Erdem tarafından 'Endüstri Çalışanlarında Alerjik Hastalıklar' konulu sunumla, takibinde 9 Eylül Üniversitesi Halk Sağlığı ABD’den Prof. Dr. Alp Ergör 'İşyeri Hekimliği Pratiği ve Etik Sorunlar', Sakarya Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ABD’den Prof. Dr. Osman Çerezci 'Elektromanyetik Alanın Sağlığa Etkileri' konusunda bilgiler aktardı.

İZMİT, TÜRKİYE'NİN SANAYİ YÜKÜNÜ TAŞIYAN BİR KENT

Sempozyumun kapanış konuşmasını yapan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu “Bölgemiz hepimizin bildiği gibi ağırlıkta sanayi şirketlerinin olduğu bir bölge. Özellikle İzmit tüm Türkiye‘nin sanayi yükünü taşıyan bir kent. Bu bölgede mesleklerini icra etmeye çalışan işyeri hekimlerimizin omuzlarındaki yük ve sorumluluk çok fazla. Bu hekimlerin yoğun iş tempoları sırasında, güncel bilgileri tartışmak ve meslektaşları ile bir araya getirmek adına gelenekselleşen 3. İşyeri Hekimleri Sempozyumumuzu gerçekleştirdik. Sağlık sorunlarında hızlı bir çözüm sağlamak, sağlık sektöründe yaşanan gelişmiş uygulamalara ve tedavi yöntemlerine haiz olabilmek hepimiz için çok çok önemli. Umarım bir sonraki sempozyumumuzda bu bilgi paylaşımlarını daha da artırıp hepimiz için faydalı bu sürece devam ederiz. Sözlerimi tamamlarken, öncelikle sunumları ile bugüne değer katan tüm konuşmacı meslektaşlarıma ve misafirlere, bununla birlikte katılımları, değerli fikir ve sorgulamaları ile sempozyumumuza değer katan tüm işyeri hekim arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ederim” dedi. Sempozyumun moderatörlüğünü üstlenen Tıbbi Direktör Uzm. Dr. Özlem Bilgin kapanış konuşmasında tüm meslektaşlarına teşekkür ederek Bahar Dönemi 4. İşyeri Hekimleri Sempozyumu'nda tekrar bir arada olma dileklerini iletti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Nikomedia Gençlik Orkestrası'ndan müzik ziyafeti!

Nikomedia Gençlik Orkestrası'ndan müzik ziyafeti!