18 Eylül 2020 Cuma

Konak Hastanesi'nden 4. İşyeri Hekimleri Sempozyumu

Konak Hastanesi'nden 4. İşyeri Hekimleri Sempozyumu

Sağlıkta marka olmuş ve güncel, kaliteli, erişilebilir ve etik sağlık hizmeti sunan Özel Konak Hastanesi'nin Kocaeli Sanayi Odası'nda düzenlediği 4. İş yeri Hekimleri Sempozyumu yoğun ilgiyle karşılandı

23 Aralık 2019 Pazartesi 12:56 Sağlık

Sağlıkta marka olmuş ve güncel, kaliteli, erişilebilir ve etik sağlık hizmeti sunan Özel Konak Hastanesinin Kocaeli Sanayi Odasında düzenlediği 4. İşyeri Hekimleri Sempozyumu yoğun ilgili ile karşılandı. Her sempozyumda farklı bir tema ile Çalışan Sağlığı ve Güvenliği konusunda konunun uzman hocaları ile iş yeri hekimlerini bir araya getiren Konak Hastanesinin bu yıl ki teması Endüstriyel Toksikoloji oldu. Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Yüksel Ağca, Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Gündoğdu, Başhekim Uzm. Dr. Özlem Bilgin ve İdari Direktör Özlem Kuyruklu ev sahipliğinde gerçekleştirilen 4. İşyeri Hekimleri Sempozyumunda, Doç. Dr. Engin Tutkun, Dr. Özkan Kaan Karadağ tarafından Endüstriyel Maruziyetlerde İş Sağlığı, Meslek hastalıkları gibi konular konunun uzman hocaları tarafından ele alındı.

YETERSİZ KALIYOR

Kocaeli Sanayi Odasında gerçekleştirilen sempozyumda konuşan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu; sanayide kullanılan kimyasal maddelerin iş ve çevre sağlığındaki etkilerinin çok önemli bir konu olduğunu, Kocaeli’nin yoğun ağır sanayi bölgesi olduğu düşünüldüğünde toksik kimyasal maddelerin zararlı etkilerinden korunmada başta sağlık kurumları ve çalışanları olmak üzere tüm bireylere önemli görevler düştüğünü ifade etti. Gündoğdu; işyerlerinde kullanılabilen toksik kimyasal maddelerin insan sağlığı üzerine bilinen ve halen araştırılmakta olan birçok zararlı etkilerinin bulunmakta olduğunu, mevcut imkanların bu toksik maddelerin tanınması, korunması ve tedavisinde gerek laboratuvar gerekse medikal tedavi aşamasında zaman zaman yetersiz kaldığını belirtti.

YANINDA OLDUK

Gündoğdu sözlerine şöyle devam etti: ‘’Konak hastanesi olarak 4’sünü düzenlediğimiz İş Yeri Hekimleri Sempozyumumuz ile Endüstriyel Toksikoloji konusunda ki hassasiyetimizi iş yeri hekimleri ile paylaşmak, bu noktada korunma tanı ve tedavide Konak Hastanesi olarak üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istedik. 1995’te kurulduğumuz ilk günden beri vizyonumuz gereği hizmet mükemmelliği ve sosyal sorumluluk projeleriyle fark yaratan, bilimsel ve akademik uygulamaları ile öncü; herkes için sağlık ilkesini, sağlığın her alanında hayata geçiren uluslararası bir marka olmayı amaçladık. Bu noktada sanayi şehri Kocaeli’de iş ve işçi sağlığı konusunda da gerek çalışan sağlığı tarama programlarımız, gerek iş kazalarına 7/24 müdahalelerimiz ile hem çalışanlarımızın, hem iş yeri hekimlerimizin hem de küçük orta büyük ölçekte tüm sanayi işletmelerinin yanında olduk.”

ETİK, KALİTELİ, GÜNCEL

Konak Hastanesinin kadrolarındaki büyümeye de dikkat çeken Gündoğdu, “Şu an 500’e yakın tıbbi ve idari kadromuzla bölgemizde sağlığın her alanında hastalarımıza etik, kaliteli, güncel ve erişilebilir hizmet ilkesi ile çalışıyoruz. Biz hastalarımıza ve topluma mümkün olan en iyi, en güvenilir, en ekonomik sağlık hizmetini sunmayı amaçladık. Sağlık bakanlığı tarafından verilen SAS kalite belgesini almaya hak kazanmış 3 özel hastanesinden biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

EL SIKIŞTIK VE AYRILDIK

Gündoğdu şöyle devam etti: ‘’Tabi 2019 yılında hastanemizin kalite belgesi almasının yanı sıra, bir diğer önemli gelişme de, Konak Hastaneleri yönetim kurulunun ayrılması oldu. Konak Hastaneleri kurulduğu günden beri çok ortaklı bir sağlık kurumu idi. Takdir edersiniz ki çok ortaklılık zor zanaat. Aile olarak büyüdük, doğal olarak aile büyüyünce ayrılık getirdi. Masaya oturup centilmence el sıkıştık ve ayrıldık. İsim marka ve patent hakkı İzmit Konak Hastanesinde kaldı. Ortaklık yapımız sadeleşti. Konak Hastanesi, Gündoğdu ailesi, Kardiyoloji Uzm. Dr. Yüksel Ağca, Op. Dr. Erkan Türköz, Op. Dr. Ümit Ali Malçok ve Fikret Çimen olarak güncelleşti. Eski ortaklarımız, 2. yılın sonuna doğru yeni bir isim ile hizmet vermeye başlayacaklar. Hayırlı olsun, yolları açık olsun. Bizler bu kentin markası olarak halkımıza kaliteli, erişilebilir, güncel sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Amacımız bu bayrağı her gün daha yukarılara taşımak, farkındalık yaratmak.”

ERİŞİLEBİLİR SAĞLIK HİZMETİ

Sempozyumda konuşan Konak Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Özlem Bilgin ise şunları söyledi: “Etik, kaliteli, güncel ve erişilebilir sağlık hizmeti mottosu ile 25 yıldır hizmet veren konak hastanesi aynı motto ile hekim hemşire ve genel birey eğitimlerine de devam etmektedir. Daha önceki iş yeri hekimleri sempozyumumuzda iş sağlığı ve güvenliği hukuksal boyutunu konuştuk. İş yerinde psikolojik değerlendirmeler, mikro cerrahi gibi birçok konuyu konunun esas uzmanlarından dinledik. Bu yıl ki temamızda, endüstriyel toksik kimyasalların iş ve işçi sağlığı üzerine etkilerini konuştuk. Aslında sadece işyerlerinin değil gündelik yaşantımızda da sıkça temasta bulunduğumuz toksikolojik kimyasal maddelerin yönetimi ile ilgili tüm bireylere önemli görevler düşmektedir. Tabi korunma ve tedavi kısmı kadar zorlandığımız konulardan birisi de kimyasal maruziyetlerde tanı. Konaklab olarak bizde toksikolojik testlerle ilgili çalışmalarımıza devam ediyoruz. Konu ile ilgili değerli katılımları için Doç. Dr. Engin Tutkun’a, Dr. Özkan Kaan Karadağ’a  teşekkür ederiz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

KOTO’nun ‘e-Fatura, e-İrsaliye Bilgilendirme Semineri’ne yoğun ilgi

KOTO’nun ‘e-Fatura, e-İrsaliye Bilgilendirme Semineri’ne yoğun ilgi