20 Ağustos 2019 Salı

Müjdeyi Bakan verdi! Umuttepe'ye AMATEM geliyor

Müjdeyi Bakan verdi! Umuttepe'ye AMATEM geliyor

Kocaeli’de yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgiler veren Sağlık Bakanı Recep Akdağ ''Körfez'de yapılması planlanan AMATEM'in Umuttepe'de yapılmasına karar verdik'' dedi

29 Ocak 2017 Pazar 00:59 Sağlık

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İl Değerlendirme toplantısında Kocaeli’nde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başiskele'de düzenlenen toplantıya Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AKP milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurettin Nacar, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Bekir Yümlü, ilçe kaymakamları ve bağlı müdürlük temsilcileri katıldı.

2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRECEK

İl değerlendirme toplantısında konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “2019’da bitirilecek olan Şehir Hastanesi’nin yetkili firmayla konuşularak 2018 yılının sonuna kadar tamamlamak istiyoruz. Şu an yapım çalışmaları devam eden Gebze Fatih Hastanesi ve Kocaeli Devlet Hastanesi’ni de 2 ay içerisinde tamamlamayı ve hizmete sunmayı düşünüyoruz. Bunun zor olduğunu biliyoruz ama hem firmalara hem de Bakanlıktaki arkadaşlarımızla böyle bir hedef koymuş olduk. Çayırova’da 200 yataklı yeni bir hastane yapacağız ama ileri de 300 yatağa da büyütülebilecek bir proje olacak" dedi.

UMUTTEPE'YE AMATEM VE ÇAMATEM

Gölcük’te de 250 yataklı hastane yapacaklarını ifade eden Bakan Akdağ, "Öte yandan Derince’de Diş Sağlığı Merkezi için çalışmalarımızı yakın zamanda bitirmek istiyoruz. Kocaeli’de madde bağımlılığı ile ilgili AMATEM ve ÇAMATEM’ler yapılacak. Bunları Sağlık Bakanlığı olarak bir arsa üzerinde yapmayı düşünüyorduk, bugün üniversitemizle görüştük ve üniversitemizin içerisinde yapılmasını kararlaştırdık. Bunun dışında Kocaeli'nde 30-40 arasında Sağlıklı Yaşam Merkezleri yapacağız” diye konuştu.

HÜLAGÜ TWİTTER'DAN DUYURDU

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Umuttepe yerleşkesine yapılması planlanan AMATEM'le ilgili Twitter hesabından bir duyuru yaparak "Körfez'de yapılması planlanan AMATEM merkezinin Sağlık Bakanlığı'nca KOÜ Umuttepe'de yapılmasına karar verildi. Ortak hizmet vereceğiz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Zihinsel engelli kayıp adam bulundu!

Zihinsel engelli kayıp adam bulundu!