30 Mayıs 2020 Cumartesi

Özel Aile Konak'ta hasta hakları günü kutlandı

Özel Aile Konak'ta hasta hakları günü kutlandı

Deneyimli hekim kadrosu ve tıbbi altyapısıyla Gölcük ilçesinde hizmet vermekte olan Özel Aile Konak Hastanesi, 26 Ekim Hasta Hakları Günü’nü hastanede yatan ve ayaktan hizmet alan hasta ve misafirleri ile kutladı.

26 Ekim 2018 Cuma 15:23 Sağlık

Hastaların en doğal hakkı olan sağlık hizmetini eksiksiz ve yüksek memnuniyet oranı ile alması için gayret gösteren, hastane politikası gereğince her gün hasta katları ve poliklinikleri ziyaret edilerek, anketler doldurularak memnuniyet ve şikayet oranlarını tespit eden Hasta Hakları birimi bu önemli günde de görev aldı.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Özel Aile Konak Hastanesi Müdürü Elif Nogay Ulugergerli, “Ülkemizde hasta haklarıyla ilgili hukuki çerçeve, 'Hasta Hakları Yönetmeliği' ile çizilmiştir. Tüm yataklı tedavi kurumlarında hasta haklarına tam olarak riayet edilmesi ve hasta memnuniyetinin tam olarak sağlanması amacı ile 'Hasta Hakları' birimi kurulmuştur. Hasta hakları, sağlık hizmetlerinden faydalanma ihtiyacı bulunan fertlerin, sırf insan olmaları sebebiyle sahip olduğu haklardır. T.C. Anayasası’nda da yer aldığı üzere 'Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir' ilkesi doğrultusunda bizler de Özel Aile Konak Hastanesi olarak 26 Ekim Dünya Hasta Hakları Günü’nü hasta ve hasta yakınlarıyla anlamına yakışır şekilde kutladık" dedi. Hasta ve ziyaretçiler bu ziyaretten çok mutlu olduklarını ilettiler ve hastane yönetimine teşekkürlerini sundular.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Süleyman Soylu, Trabzonlular Derneği'ni açtı

Süleyman Soylu, Trabzonlular Derneği'ni açtı