06 Haziran 2020 Cumartesi

Sağlık Müdürlüğünden Kurban Bayramı için uyarılar

Sağlık Müdürlüğünden Kurban Bayramı için uyarılar

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla, Kurban bayramında sağlıklı beslenme, kesim esnasında olabilen muhtemel yaralanmalar, sağlıklı et tüketimi ve dikkat edilmesi gereken diğer hususlarda eğitici ve bilgilendirici çalışmalar yapılıyor

05 Ağustos 2019 Pazartesi 16:54 Sağlık

Yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, "İl merkezi, ilçe ve köylerimizde, kurban satış ve kesim yerleri ve camilerde çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerde vatandaşlarımız sağlık çalışanlarımız tarafından sağlıklı beslenme, etin usulüne uygun işlenmesi, pişirilmesi, tüketilmesi, sakatatların çöpe atılmaması, evcil ve yabani hayvanlara verilmemesi, kurban kesiminde hijyen kuralları ve yaralanmalar, hayvan kaynaklı hastalıklar, bayramda trafik ve dikkat edilmesi gereken diğer konularda interaktif olarak bilgilendiriliyor.

BİLGİLENDİRİCİ BROŞÜRLER

Hazırlanan broşürler afişler Aile Sağlığı Merkezleri, camiler, belediyelere ait kurban satış ve kesim noktaları ve halkın kolaylıkla görebileceği yerlere asılıyor. Diğer yandan hayvanların doku ve organlarının çevreye atılması Hidatik Kist ve benzeri hastalıklar açısından risk oluşturuyor. Vatandaşlarımızın ve kesimleri yapan firmaların bu hususlara dikkat etmeleri, yapılan ikazlara uymaları halk sağlığı açısından önem arz ediyor” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Çocuklar bu parkı çok sevdi

Çocuklar bu parkı çok sevdi