18 Ağustos 2019 Pazar

Sağlık ocaklarında check-up dönemi

Sağlık ocaklarında check-up dönemi

Vatandaşlar bu yıl başlatılan risk tarama programıyla aile sağlığı merkezlerinde check-up yaptırabilecekler. Aile Hekimlerinden randevu alınarak yapılacak check-up’lar ücretsiz olacak

09 Eylül 2018 Pazar 10:58 Sağlık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlığın yürüttüğü halk sağlığı çalışmaları hakkında bilgi verdi. 8 bine yakın aile sağlığı merkezinde 26 bine yaklaşan aile hekimliği birimleri ile vatandaşların mahallerinde hizmet aldığını belirten Koca, koruyucu sağlık hizmetlerinin anne karnında başladığını ve 13 hastalığa karşı bir milyonu aşkın bebeği ve 2 milyondan fazla okul çağı çocuğunu aşıladıklarını söyledi.

AİLE HEKİMİNDEN RANDEVU ALINACAK

Bakan Koca, bu yıl başlatılan risk tarama programı ile aile sağlığı merkezlerinde muhtemel hastalıkları daha ortaya çıkmadan önlemeyi amaçladıklarını belirterek, şöyle devam etti: "Vatandaşlarımız aile hekimlerimizden randevu alarak bu hizmetten ücretsiz faydalanacak. Bu tarama programı sayesinde vatandaşlarımıza yaş, cinsiyet ve risk gruplarına göre check-up programlarında uygulanan kan basıncı, kan şekeri, kolesterol ve yağ düzeyleri, EKG (kalp grafisi), idrar tahlilleri, karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri ile kanser taraması hizmetlerini vereceğiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Balık bol çıkınca fiyatlar ucuzladı

Balık bol çıkınca fiyatlar ucuzladı