18 Şubat 2020 Salı

Topçular'da sağlık çalışanı darp edildi!

Topçular'da sağlık çalışanı darp edildi!

İzmit'te aile sağlığı merkezinde çalışan Ebe İmhan Bayram'ın darp edilmesini kınayan Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım ''Sağlıkta şiddetin önlenmesi konusunda daha somut adımların atılmasını istiyoruz'' dedi

21 Şubat 2017 Salı 13:19 Sağlık

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, İzmit Topçular Aile Sağlığı Merkezi'nde sağlık çalışanının darp edilmesiyle ilgili olarak açıklama yaptı. Topçular ASM'yi ziyaret eden Yıldırım, şunları dile getirdi: "Ebe İmhan Bayram, bir kişi tarafından darp edilmiştir. Artık yeter, sağlıkta şiddet son bulsun diyoruz. Sağlık çalışanlarımıza yapılan şiddetin önüne geçilmesi için şiddet uygulayan kişiler muhakkak cezalandırılmalı. Gece gündüz demeden 7/24 vatandaşımızın sağlığı için çalışan, fedakar sağlık çalışanlarımıza böyle çirkin saldırılar bir an önce son bulmalı.

YASAL DÜZENLEMELER GEREKİYOR

Sağlık çalışanlarına karşı şiddetin önlenmesi için yasal düzenlemelerin bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor. Sağlık çalışanlarına karşı şiddet uygulayan kişilerin tutuklanması için yönetmelikler mevcut, ancak bu konuda yasal düzenlemeler gerekiyor. Biz sağlıkçılara şiddet uygulayan kişilerin tutuklanmasını ve en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz. Ancak bu şekilde bir yasal düzenleme caydırıcı güç olabilir." Sağlık kurumlarında da gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasını isteyen Yıldırım, fiziki şartların güvenliği sağlayacak şekilde düzenlenmesi gerektiğini dile getirdi.

BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

Yıldırım, "Biz Sağlık-Sen olarak konunun takipçisiyiz ve peşini bırakmayacağız. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın 'Sağlık çalışanına kalkan el, Sağlık Bakanlığı’na kaldırılmıştır' söylemini önemsiyor ve sağlıkta şiddetin önlenmesi konusunda daha somut adımların atılmasını istiyoruz. Sağlık-Sen ailesi olarak şiddete maruz kalan üyemize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, bu ve bunun gibi olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sancaklı, acı olaydan sonra ilk kez Meclis'te!

Sancaklı, acı olaydan sonra ilk kez Meclis'te!