19 Şubat 2019 Salı

Türk Sağlık-Sen: ATT ve paramediklerin sorunu çözülmeli

Türk Sağlık-Sen: ATT ve paramediklerin sorunu çözülmeli

11 Şubat  ATT ve Paramedikler Günü nedeniyle, Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker yazılı açıklama yaptı.

11 Şubat 2018 Pazar 14:19 Sağlık

Yapılan açıklamada, "İnsan hayatında saniyelerin önem ve ehemmiyet arz etmektedir. Vatandaşımız kaza geçirdiğinde, evde hastalanıp sağlık kuruluşuna müracaat edemeyecek durumda iken kendisine ilk sağlık hizmetini sunan ve acil müdahale ederek kendisini en yakın sağlık kuruluşuna ulaşmasını sağlayan 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan ATT, Paramedik ve sürücülerdir.

SORUNLARA KULAK TIKANIYOR

İnsanların hayata tutunmalarını sağlayan ATT, Paramedikler ve Ambulans sürücüleri çalışma hayatında birçok sıkıntı ile başbaşa bırakılmışlardır. İnsan hayatı için yaptıkları hizmetlerin karşılığı asla para veya başka bir ekonomik değerle ölçülemez ve ödenmez. Fakat ne yazık ki tüm sağlık çalışanlarının sorunlarının göz ardı edildiği gibi ATT'lerin ve Paramediklerin ve Ambulans sürücülerinin sorunlarına da kulak tıkandığı bir dönemi yaşıyoruz.

DAHA UYGUN NİTELİKTE
 
112 Acil Sağlık İstasyonlarında iş yoğunluğu had safhaya ulaşmıştır. Şiddet ve sıklıkla ambulans kazaları nedeniyle hayat kurtaran ATT ve Paramedikler ve sürücüler her vakaya gittiklerinde hayatlarından endişe eder bir hale gelmişlerdir. 112 İstasyonları ve ambulansların daha uygun nitelikte hizmet sunmaya müsait hale getirilmesi gerekmektedir. Türk Sağlık-Sen olarak tüm sorunların çözüme kavuştuğu, güvenli ve huzur verici bir çalışma hayatı dileğiyle tüm ATT’lerin, Paramediklerin 11 Şubat ATT ve  Paramedikler Günü'nü kutluyoruz" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Akaryakıta indirim geliyor

Akaryakıta indirim geliyor