16 Aralık 2018 Pazar

  • 5,364 TL
  • 6,066 TL
  • 214,26 TL
  • 90.529

Umuttepe'ye AMATEM kuruluyor

Umuttepe'ye AMATEM kuruluyor

Kocaeli’de, uyuşturucu kullanımı konusunda çok önemli bir hizmet verecek kurum olan AMATEM’in kuruluşu ile ilgili son aşamaya gelindi. Bakanlık ile Kocaeli Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilecek olan projeyle madde bağımlılığına karşı mücadele edilecek.

02 Mart 2018 Cuma 13:01 Sağlık

Kocaeli’de Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu (BMİKK) ve İl Teknik Çalışma Grupları, İl Davranışsal Bağımlılıklar Grupları oluşturuldu ve çalışmalar başladı. Kurul toplantılarının organizasyonu ve sekretaryası ise Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize ediliyor. Bağımlılıkla mücadele kapsamında Karamürsel Alp Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantının en önemli gündem maddesi ise ilimize kurulacak olan AMATEM’di.

KOÜ'DE YAPILACAK

Toplantıda uyuşturucuyla mücadele kapsamında inşa edilecek olan AMATEM ile ilgili bilgiler de veren İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, ilimizde AMATEM açılması çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, "Binanın Kocaeli Üniversitesi kampüsünde yapılmasına karar verilerek çalışmalarda son aşamaya gelindi. Binayı Sağlık Bakanlığı yapacak. İşletmeyi ise Kocaeli Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı yapacak. Arazi tahsis işlemleri bitti. Şu anda üniversiteyle protokol imzalama aşamasına geldik. Proje ihalesine çıkacağız” diye konuştu.

GENİŞ KATILIM

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve kurul üyesi diğer kurum ve kuruluş temsilcilerinin geniş katılımı ile gerçekleştirilen toplantı, kurul üyelerinin değerlendirme ve görüş bildirimleri, bağımlılıklar ve mücadele konularında yürütülen çalışmaların planlanması ile son buldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kaya: Tüm belediyelere kaynak sağlıyoruz

Kaya: Tüm belediyelere kaynak sağlıyoruz