18 Ağustos 2019 Pazar

Ürolog Mutlu'dan çok çarpıcı cinsellik açıklaması!

Ürolog Mutlu'dan çok çarpıcı cinsellik açıklaması!

Kocaeli Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Nazım Mutlu, internet üzerinden satılan merdiven altı cinsellik ilaçlarına dikkat çekerek ''Türkiye’nin kanayan yarasıdır'' dedi

23 Şubat 2017 Perşembe 11:47 Sağlık

Kocaeli Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Nazım Mutlu, erken boşalma ve internet üzerinden satılan cinsellik ilaçlarına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Nazım Mutlu, internet üzerinden satılan cinsellik ilaçlarının Türkiye’nin kanayan yarası olduğunu söyledi.

PELVİK KASLARINI GÜÇLENDİRİN

Erken boşalma hastalığına yönelik uygulanan tedavi yöntemleri hakkında bilgiler veren Kocaeli Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Nazım Mutlu ''Erken boşalmanın medikal, psikolojik ve heyecana yönelik tedavi yöntemleri vardır. Medikal tedavi yöntemine bakacak olursak özellikle ağırlık çalışmaları yapmakta olan sporculara pelvik kaslarını güçlendiren ve boşalmayı geciktiren ilaç ve krem tedavisi uygulanır. Psikolojik sorunları olan kişiler için ise en direk olarak erken boşalmaya karşı etkili olan tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Heyecana bağlı erken boşalmada ise kişilerin ilişki sırasında göstermiş olduğu heyecanın ve deneyimsizliğin erken boşalmaya yol açtığını görüyoruz. Bunun için ise ilişki öncesi etkili olabilecek ilaç ve farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır'' dedi.

TÜRKİYE'NİN KANAYAN YARASIDIR

İnternet siteleri ve bazı televizyon kanallarından satılan ilaçlara dikkat çeken Mutlu, "İnternet üzerinden satılan ilaçlar Türkiye’nin kanayan yarasıdır. Bunun sonucunda ölümler, farklı hastalıklar meydana gelmektedir. Özellikle merdiven altı yapılan ilaçlar, yan etkilerini bilemediğimiz ve çoğu ticari amaçlıdır. Biz hekimler olarak bu tür ilaçları tavsiye etmiyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Akademik odalar açıkladı: Çöp tesisinin yeri doğru değil!

Akademik odalar açıkladı: Çöp tesisinin yeri doğru değil!