21 Ocak 2019 Pazartesi

VM Medical Park, kanser haftasına dikkat çekti

VM Medical Park, kanser haftasına dikkat çekti

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi, 1-7 Nisan Kanser Haftası'nda bir dizi etkinlik düzenleyerek kanser ve erken tanının önemine dikkat çekti

04 Nisan 2018 Çarşamba 09:42 Sağlık

Kanser 21. yüzyılın en önemli sağlık sorunudur. Görülme sıklığı birçok ülkede kalp hastalıklarını yakalamış hatta geçmiş durumda. Kanser, sıkı kontrol mekanizmaları ile yönetilen vücudumuzdaki ahenkli halin günün birinde bazı organ veya doku hücrelerinin kontrolden çıkıp düzensizliğe yönelerek bozulmasıyla oluşan hastalığın adıdır. Günümüzde kanser, bugün her üç kişiden birinin ömrü boyunca yakalanabileceği yaygın bir hastalık haline gelmiştir. Kansere yakalan hasta sayısı tüm dünyada giderek artmaktadır. Araştırmalara göre 2020 yılında dünyadaki kanser hastalarına 20 milyon kişinin daha ekleneceği öngörülmektedir. Tüm bu olumsuz tablo karşısında aslından kanser, önlenebilir ve erken teşhisle tedavi de edilebilir bir hastalıktır.

STANT KURULDU

Erken tanının önemine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için her yıl 1-7 Nisan Kanser Haftasında çeşitli organizasyonlar ve etkinler yapılmaktadır. VM Medical Park Kocaeli Hastanesi de kanser ve erken tanının önemine dikkat çekmek için hastane girişinde stant kurarak bilgilendirmelerde bulundu.

CANLI MÜZİK

1-7 Nisan Kanser Haftası'nda hastanenin kemoterapi bölümünde tedavi gören misafirler de unutulmadı. Müzik ruhun gıdasıdır sözünden de yola çıkarak misafir ve yakınlarına da güzel bir sürpriz hazırlandı. Canlı müzik yapıldı. Kendi hekimlerini ve hastane çalışanlarını karşılarında gören misafirler önce şaşırdılar ardından şarkılara eşlik ettiler. Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Doğan Koca, İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Levent Elgün, Biyokimya Uzmanı Uzm. Dr. Özcan Avcı, Radyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Durmuş Güngör, Onkoloji Sorumlu Hemşiresi Bilge Güçlü, Laboratuvar Teknisyeni Tuğba Nur Aydın, Kurumsal Pazarlama Uzmanı Fatma Acar, Misafir Hizmetleri Görevlisi Bircan Kaba, Acil Hemşiresi Kaan Kuran, Misafir Hizmetleri Görevlisi Büşra Öztürk ve Yardımcı Sağlık Personeli Havva Pehlivan hasta ve hasta yakınlarına keyifli anlar yaşattılar.

7 NİSAN'A KADAR

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. A. Erdal İbanoğlu, “2,5 sene önce sağlıkta değer katan hizmet sloganıyla yola çıktığımız hastanemizde Kocaeli ve çevre illere hizmet vermekteyiz. Tüm hastalarımız gibi onkoloji hastalarımızın tedavi süreci yanı sıra ruh sağlıkları da bizler için çok önemli. İçeride yatan hastalarımız kadar dışarıda kalanları bilgilendirmek farkındalık yaratmak bizlerin sorumluluğunda. Bunun için 1-7 Nisan Kanser Haftası'nda hem hastane içerisinde hem hastane dışında ulaşabildiğimiz kadar kişiye ulaşmak ve erken tanının önemini anlatmak istiyoruz. Hastane ana girişinde bilgilendirme standımız 7 Nisan’a kadar açık kalacak. Nisan ayı boyunda çeşitli firmalarda çalışanlarla buluşarak hekimlerimiz bilgilendirmelerde bulunmaya devam edecek.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Mehmet Yaşar KOTO’da meclis üyesi seçildi

Mehmet Yaşar KOTO’da meclis üyesi seçildi