22 Ocak 2019 Salı

VM Medical Park‘ta uyku laboratuvarı açıldı

VM Medical Park‘ta uyku laboratuvarı açıldı

2 yılı aşkın süredir “Sağlıkta değer katan hizmet” felsefesiyle Kocaeli halkına hizmet vermeye devam eden VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde uyku laboratuvarı açıldı

24 Nisan 2018 Salı 10:37 Sağlık

Kuruluşundan bu yana imza attığı büyük başarılarla Türkiye’nin en hızlı büyüyen sağlık grubu olan MLPCare 25. hizmet yılında hastanelerini son teknoloji ve yeniliklerle güncel tutmaya devam ediyor. Nisan ayında Uyku Laboratuvarını hizmete açan VM Medical Park Kocaeli Hastanesi uyku sorunu olan özellikle uykuda nefesi duran hastaları laboratuvara bekliyor.

PEK ÇOK HASTALIĞA DAVETİYE ÇIKARABİLİR

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Uzm. Dr. Abdulkadir Erbağcı: “Uyku sorunları insan psikolojisini kötü yönde etkiler, gün içerisindeki konsantrasyon ve hayata adaptasyonu da güçleştirir. Uyku apnesi tedavi edilmezse trafik ve iş kazası riskini artırır. Kalp krizi, inme hatta ileri yaşlarda uykuda ani ölüme sebep olabilir. Bunun dışında pek çok hastalığı da davetiye çıkartabilir” dedi.
 

Kimler Uyku Laboratuvarına Başvurmalı?

  • Horlama şikayeti olanlar
  • Uykuda nefesinin kesilenler ya da nefesi düzensiz olanlar
  • Gündüz hissedilen sürekli yorgunluk hali
  • Gündüz uyku hali
  • Sabah uyandığında hiç uykusunu almamış hissi

 

Yukarıdaki şıklardan birine aşağıdaki şıklardan 1-2 si eklenirse yine şüphelenmek gerekmektedir. Bunların dışında: obezite, gece terlemesi, sık gece idrarı, hipertansiyon, kalp ritm bozukluğu, sol ve sağ kalp yetmezliği, diyabet, kronik obstruktif akciğer hastalığı, beyin damar hastalıkları varsa bu hastalar riskli hastalardır ve muhakkak uyku apnesi açısından tetkik ve tedavileri yapılmalıdır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Marmara Koleji'nde 23 Nisan şenliği

Marmara Koleji'nde 23 Nisan şenliği