28 Ocak 2020 Salı

VM Medical Park Kocaeli, gebeleri okula bekliyor

VM Medical Park Kocaeli, gebeleri okula bekliyor

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi, 1 Kasım Cuma günü ve 7 Kasım Perşembe günü tüm anne ve baba adaylarını okula bekliyor

25 Ekim 2019 Cuma 10:57 Sağlık

Anne ve baba adayları Mutlu Gebelik, Mutlu Bebek Programı ile her ay VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde buluşmaya devam ediyor. Çiftlerin merak ettikleri sorulara yanıt bulacağı ve değerli bilgilerin verileceği okula isteyen herkes katılabiliyor. Konusunda uzman hekimler 1 ve 7 Kasım tarihlerinde saat 13.30-16.30 saatleri arasında eğitim verecek. Eğitimler birbirinin devamı niteliğinde 2 hafta sürecek. Hastanenin toplantı odasında düzenlenecek eğitimler; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bertan Akar, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Hacer Efnan Melek Arsoy, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Uzm. Dr. Volkan Kıvrak, Uzman Klinik Psikolog Ece Çalışkan Subaşı, Diyetisyen Gamze Kalelioğlu ile Eğitim ve Kalite Müdürü Binnur Kıranta tarafından verilecek.

1 KASIM PROGRAMI

1 Kasım Cuma günü program Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Uzm. Dr. Volkan Kıvrak’ın doğumda analjezi yöntemlerini anlatması ile başlayacak. Diyetisyen Gamze Kalelioğlu gebelik ve emziklilikte beslenmenin önemine değinecek. Ardından gebelik ve lohusalıkta duygusal değişiklikler konusu Uzman Klinik Psikolog Ece Çalışkan Subaşı tarafından adaylara anlatılacak. Doğumdan sonra yeni doğan değerlendirilmesi ve takibinin incelikleri ve dikkat edilmesi gerekenler Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Hacer Efnan Melek Arsoy tarafından aktarılacak.

7 KASIM PROGRAMI

Mutlu Gebelik, Mutlu Bebek Programı 7 Kasım saat 13.30’da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bertan Akar’ın sunumuyla başlayacak. Dr. Akar gebelikte oluşabilecek şikâyetler, doğum belirtileri ve doğum evreleri, doğum şekilleri ve doğumdan sonraki 24 saati anlatacak. Eğitim ve Kalite Müdürü Binnur Kıranta doğumdan önce hastanede adayları neler beklediği ile eğitime başlayacak. Nefes ve solunum egzersizleri / ıkınma teknikleri ve masajlar, anne sütü ve emzirme yöntemleri, yeni doğan bakımı (banyo, alt bakım, göbek bakımı) ile program son bulacak.

ÜCRETSİZ KATILIM

Eğitim süresince anne adayları merak ettikleri soruları uzmanlara sorma fırsatı da elde edecek. Mutlu Gebelik, Mutlu Bebek Programı’na anne ve baba adayları ücretsiz olarak katılabilecek. Gebelik okuluna başlamak için ideal aralık 28. ve 32. hafta. Eğitime katılmak isteyen anne adaylarının 0262 888 30 00 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırması yeterli.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kartepe Zirvesi'nde gazetecileri içeri almadılar!

Kartepe Zirvesi'nde gazetecileri içeri almadılar!