06 Haziran 2020 Cumartesi

VM Medical Park Kocaeli'ye soruşturma açıldı!

VM Medical Park Kocaeli'ye soruşturma açıldı!

Kocaeli'de yaşayan Sema Karagöl adlı bir vatandaş, Twitter hesabından VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde yapılan ameliyat sonrası yaraları açık bir şekilde taburcu edildiğini iddia ederek isyan etmişti. İl Sağlık Müdürlüğü olaya müdahil oldu ve soruşturma başlattı

10 Şubat 2020 Pazartesi 20:47 Sağlık

Körfezli Sema Karagöl adlı vatandaş, Twitter hesabından VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’yle ilgili skandal iddialarda bulundu. Karagöl, vücudunda ameliyat izlerinin üzerindeki çeşitli yaraları da fotoğraflayarak yardım istedi. Karagöl, ilk paylaşımında, yaralı fotoğraflarıyla birlikte, “Ölmek istemiyorum. Kocaeli'de basit bir operasyon için gittiğim özel bir hastanede hatalı ameliyat sonucu bu hale geldim. Maddi gücüm bitince beni bu şekilde taburcu ettiler. Sesimi duyuramıyorum kimseye Allah rızası için sesimi duyurun” ifadelerine yer verdi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Haberin ardından İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Kocaeli ilinde özel bir hastanede geçirmiş olduğu ameliyat ve tıbbi tedavileri nedeniyle bazı sıkıntılar yaşadığından bahisle sosyal medya aracılığı ile bakanlığımızdan yardım isteyen ve konusu bazı internet haber gazetelerinde haber olarak yer alan Sema KARAGÖL isimli vatandaşımızla Bakanlığımız aracılığı ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hemen irtibata geçilmiş, SBÜ Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve İzmit Seka Devlet Hastanelerimizde bakım ve tedavi süreçleri planlanmıştır. Sema hanımın tedavi süreci Sağlık Bakanlığımız ile koordineli şekilde İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından titizlikle takip edilmektedir. Ayrıca özel hastanedeki süreçleri ile ilgili mevcut şikayetleri hakkında müdürlüğümüz tarafından soruşturma başlatılmıştır" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

 10 yıl hapis cezasıyla aranıyordu

10 yıl hapis cezasıyla aranıyordu