22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,729 TL
  • 5,519 TL
  • 193,25 TL
  • 94.995

Ceyhan’dan CHP’lilere gönderme: Konuşacaklarına maça gelselerdi

Ceyhan’dan CHP’lilere gönderme: Konuşacaklarına maça gelselerdi

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP’li vekillere bir göndermede bulunarak, “Bakan uçak kaldırsınmış, sanki THY taksi durağı. Konuşacaklarına maça gelselerdi” dedi

17 Mayıs 2017 Çarşamba 16:57 Siyaset

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, il binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Gündeme ilişkin bazı değerlendirmelerde bulunan Ceyhan öncelikli olarak Trabzon’da şehit düşen Uzman Onbaşı Osmangazi Çetingöz’e rahmet diledi. Başkan Ceyhan şunları söyledi: “Şehidimiz var. Öncelikle hem ona rahmet hem yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Şehidimiz Yozgat’ta defnedileceği için ilimize gelmedi. Ailesi de işlemlerinden sonra ilimize geldiği zaman başsağlığına gideceğiz.”

GÜZEL NETİCELER DOĞACAK

Türkiye’nin ABD’deki görüşmelerde ne denli büyük bir ülke olduğunun anlaşıldığını ifade eden Ceyhan konuşmasını şöyle sürdürdü: “ABD’nin PKK ve PYD meselesinde Türkiye ile aynı çizgiye geleceğini düşünüyoruz. Onların da gayretleriyle güzel neticeler doğacaktır. Cumhurbaşkanımızın halk oylaması neticesinde partiye genel başkanı olabilme engeli aşıldı. Pazar günü bizler 24 tane delegemizle eksiksiz olarak orada olacak, sayın cumhurbaşkanımıza desteğimizi vereceğiz. 43 otobüslük bir katılımla gençlerimiz hareket edecek. 65 civarında otobüsle katılımımız olacak.”

MÜZAKERE YAPIYORUZ

Bazı gazetecilerin il başkanları toplantılarıyla alakalı yanlış algılar yaratmaya çalıştıklarını belirten Ceyhan, “İstişare yapmıyormuşuz gibi bu kentte bunu yazan gazetecilerin il başkanlarına yapmış olduğu bir haksızlık olarak görüyorum. Biz 7 il başkanı işsizliği bitirecek durumdaymışız gibi konuşuluyor. Biz ayda bir kez bir araya gelip kent ile ilgili konularda müzakerelerde bulunuyor, talepleri paylaşıyor, peşine Vali beye gidiliyor. Onunla müzakere ediyoruz. Sayın valimizin gayretleriyle bu sorunlara çözüm oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

RİYAKARLIK ETMEDİK

Kocaelispor konusuna da değinen Başkan Ceyhan, yağmur, çamur demeden maça gidenlerin olduğunu vurgulayarak, “Uçak kaldırılsın diyenlerin, bu gereksiz işlere girmesinin bir karşılığı olmadığını gördük. Bizler AK Parti olarak Kocaelispor’a riyakarlık etmedik. Önemli olan Kocaelispor’a desteği yansıtmaktır. Ben AK Parti İl Başkanı olarak nerede olursa olsun, o maça gideceğimi söyledim ve programlarımı yarıda kesip gittim. Mecliste atkı açanların da Kocaelililerin orada üzüntüsünü paylaşmasını isterdim” dedi.

SAMİMİ OLDUK

Ceyhan şöyle devam etti: ‘’Bakan uçak kaldırsınmış. Sanki THY taksi durağı. Mecliste atkı açmanın bu sevgide istismar olduğunu gördük. Biz her zaman samimi olduk. Samimiyetle de adımlar atacağız. Derincespor ile Gölcükspor bu envanterdeki takımlarımızın her birine en kötü ihtimalle siyaset olarak, muhabbet olarak, sosyal olarak yanlarında olacağız. Üç tane vekilimiz işini gücünü bırakıp oraya geldi, ancak konuşanların hiç biri gelmedi. Kocelispor’un bu mücadelelerini sürdüreceklerine inanıyorum.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Pehlivanlardan Ersoy’a ziyaret

Pehlivanlardan Ersoy’a ziyaret