26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,718 TL
  • 5,491 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200

19 Mayıs'ları engellemeye çalışan karanlık odaklar...

19 Mayıs'ları engellemeye çalışan karanlık odaklar...

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı

18 Mayıs 2017 Perşembe 11:28 Siyaset

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı. Hürriyet mesajında şunları dile getirdi:

''Tam 98 yıl önce bugün; Karanlık bulutların içerisinden Samsun'dan doğan güneş, tüm saldırılara, hukuksuz uygulamalara, emperyalist oyunlara karşı ülkemizi aydınlatmaya devam etmektedir.

Nice vatan evlatlarının kanlarını dökerek, büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek bizlere emanet edilen bu topraklardan doğan güneşi halen daha söndürmeye çalışanlar, 19 Mayıs 1919’dan bu yana hüsran ve hayal kırıklığı ile kaçmaya devam etmektedir.

Ancak 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da yakılan bu meşale uğruna, asil kanları bu toprakları ıslatan şehitlerimizin, gazilerimizin üstün gayretleri sonucu kurulan bu Cumhuriyetin çocukları; son 15 yılda bugüne kadar olmadığı kadar baskı ve tehdit altında 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlamaya çalışmaktadır.

Değiştirilen kutlama yönetmelikleri, iptal edilen bayram törenleri ile sadece 19 Mayıs’lar değil, 23 Nisan’lar, 30 Ağustos’lar da küçümsenmeye, ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır.

Bayramları engellemeye çalışan karanlık odakların sandığı gibi, biz bayramlarımızı inadına değil, yüreğimizden gelerek kutlamaya devam edeceğiz. Milli değerlerimizi ayaklar altına almaya çalışanlara da gereken dersi vereceğimizin bilinmesini isteriz.

Türk gençliğinin engellenmeye çalışılan 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutlarken, Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını da minnetle anıyoruz.''

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Ramazan davulcusu başvuruları başladı

Ramazan davulcusu başvuruları başladı