23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,848 TL
  • 5,673 TL
  • 201,65 TL
  • 101.914

CHP İzmit’in bayraklarına polis engeli!

CHP İzmit’in bayraklarına polis engeli!

CHP İzmit İlçe Örgütü, ilçe binası ve Yürüyüş Yolu üzerine 'Hayır' yazılı bayrak asmak isteyince polisle karşı karşıya geldi. Partililer ve polis uzun süre tartıştı

20 Mart 2017 Pazartesi 17:51 Siyaset

CHP İzmit İlçe Örgütü’nün parti önünden Yürüyüş Yolu’na kadar olan kısmına ‘Hayır’ yazılı bayrak asmasına polis müdahale etti. Polisler bayrak asmanın YSK tarafından yasaklandığını belirtirken partililer bunun çifte standart olduğunu söyledi. CHP’liler küçük bir alana flama asabilirken CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, YSK’nın CHP’nin çalışmalarına göre yönetmelik değiştirdiğini söyledi.

ÇİFTE STANDART

Devrim Bal, “Her seçim zamanı yaptığımız bayraklama işlemine bu sefer izin vermiyorlar. YSK kafasına göre yönetmeliklerde değişiklik yapıyor. AKP olsaydı yönetmelik onlara göre tasarlanırdı. Kendi ilçe binamızın önünü bile bayrakla süsleyemiyoruz. Bize ayrımcılık yapıyorlar” dedi. Küçükkaya daha sonra karara tepki göstererek Kaymakam'ı aradı ve durumu anlattı. Konuşmanın ardından ise sadece ilçe örgütü önüne bayrak asılmasına izin çıktı, diğer bayraklar da CHP’liler tarafından toplandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Kız arkadaşı 'Evet' deyince İzmit Marina aydınlandı

Kız arkadaşı 'Evet' deyince İzmit Marina aydınlandı