23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,848 TL
  • 5,673 TL
  • 201,65 TL
  • 101.914

CHP Kartepe 19 Mayıs'ı alternatif programla kutladı

CHP Kartepe 19 Mayıs'ı alternatif programla kutladı

CHP Kartepe İlçe Örgütü 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı gerçekleştirdiği alternatif programla kutladı

19 Mayıs 2017 Cuma 13:55 Siyaset

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar'ın ev sahipliğinde, Kartepe Kaymakamlığı önünde bulunan Atatürk büstünün önünde gerçekleştirilen etkinliğe partililer yoğun ilgi gösterdi. Çelenk sunumu ile başlayan tören saygı duruşu ve İstikalal Marşı’nın okunması ile devam etti. Ardından CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar açıklama yaptı.

ADINA YAKIŞIR COŞKUYLA KUTLAMALIYIZ

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar yaptığı açıklamada; “Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının 98.yılını, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını, adına yakışır şekilde coşkuyla, şölen havası içinde şarkılarla, türkülerle, gençlerimizin heyecan, sevinç, mutluluk dolu hareketleri ve sevinç çığlıklarıyla kutlayamıyoruz. Bayram sevinçlerimiz elimizden alınmak isteniyor. Ama tarihimiz tanıktır ki, her karanlığı aydınlık takip eder ve kapkara karanlığın en yoğun olduğu an, aydınlığa en çok yaklaşılan andır. Bu dün de öyleydi, bugün de öyle olacaktır” dedi.

BÖYLE BİR HALK, KARANLIĞI YENER

Sözlerine devam eden Karakadılar; “Böyle bir halk o günün de, bugünün de her tür karanlığını yener. Böyle bir halk, zulme boyun eğmez, Devlet hazinesine el uzatmaz, uzattırmaz. Yetim hakkı yemez, yedirmez, Hakkına hukukuna, kardeşliğine, birliğine, dirliğine sahip çıkar. İşte o zaman bayramlar bayram gibi kutlanır. İşte o zaman Cumhuriyeti emanet ettiğimiz sevgili Gençlerimiz omuzlarına yüklenen tarihi sorumlulukla Atatürk’ü hak ettiği gibi anar ve anlarlar. Bu duygu ve düşüncelerle, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı yeniden coşkuyla kutlayacağımız günlere olan inancımla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun yol arkadaşlarına, umudumuz olan gençlerimize ve tüm vatandaşlarımıza şükran duygularımla sevgilerimi saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Körfez’de coşkulu 19 Mayıs

Körfez’de coşkulu 19 Mayıs