22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,729 TL
  • 5,519 TL
  • 193,25 TL
  • 94.995

CHP’li Kaçar’dan müftüye tepki!

CHP’li Kaçar’dan müftüye tepki!

CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliğinde, İlçe Müftüsü’nün yaptığı duada Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anmamasına sert tepki gösterdi

20 Mart 2017 Pazartesi 17:32 Siyaset

CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliğinde, İlçe Müftüsü’nün yaptığı duada Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ağzına almamasına sert tepki gösterdi. Başkan Kaçar şu açıklamayı yaptı: “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü bir ulusun yeniden doğuşunun destanıdır. 102 yıl önce emperyalizmi bu topraklardan söküp atan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, henüz 14’ünde 15’inde gençliğinin baharında toprağa düşen gençlerimizin, cepheye koşan kadınlarımızın anıları önünde saygıyla eğiliyorum.

ESKİDEN YAPTIĞI GİBİ

Bu önemli günde bizler CHP Körfez İlçe Örgütü olarak, yönetim kurulumuz, belediye meclis grubumuz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, ADD ve ÇYDD olarak şehitlerimizi anma törenine katıldık. Körfez Müftüsü’nün bundan önceki anmalarda olduğu gibi yaptığı duada yine Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının adını anmaması bizleri üzmüştür. Cumhuriyet düşmanlarının arttığı ve arsızlaştığı günümüzde İlçe Müftüsü’nün bu davranışını İlçe Kaymakamımızın, Garnizon Komutanımızın ve halkın huzurunda kınadığımı belirtir, bunun bilinçli bir yok sayma eylemi olmamasını dilerim.

BİLİNMESİNİ İSTERİM

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşayacağını, içeride ve dışarda kimsenin Atatürk düşmanlığı yapmasına müsaade etmeyeceğimizi, ulusumuzun birliği ve vatanımızın savunmasını 102 yıl önce Çanakkale’de şehit olan kahramanların çocukları olarak bizler de bugün bu vatan uğruna seve seve canımızdan vazgeçeceğimizin bilinmesini isterim. Sözlerimi Çanakkale Savaşı’nda İngiliz donanma komutanı Churchill’in İngiltere hükümetine yazdığı mektupta ki şu sözleriyle son veriyorum, ‘Yarbay Mustafa Kemal yenilmez Çanakkale geçilmez.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli’de Adil Öksüz alarmı!

Kocaeli’de Adil Öksüz alarmı!