28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,705 TL
  • 5,501 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200

CHP'liler Kartepe köylerinde 'Hayır'ı anlattı!

CHP'liler Kartepe köylerinde 'Hayır'ı anlattı!

Referandum çalışmaları kapsamında köylere çıkarma yapan CHP'liler, Kartepe’nin Uzuntarla ve Avluburun köylerinde referandumda neden 'Hayır' denilmesi konusunda bilgiler verdi

18 Mart 2017 Cumartesi 14:14 Siyaset

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve İl Başkanı Cengiz Sarıbay beraberlerinde İl Yöneticileri Hüseyin Acurman, Harun Yıldızlı, Naim Keskin, Selim Yıldız, Hasan Akar, Bilgi Dehmen ve Sabriye Şahin, Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Cihan Çakır, Referandum Koordinasyon Kurulu Başkanı Bozkurt Uslu, Kartepe İlçe Yöneticileri, CHP Kartepe Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Kartepe’nin Uzuntarla ve Avluburun köylerine çıkarma yaptı. 16 Nisan'da gerçekleşecek olan referandumda neden 'Hayır' denilmesi konusunda bilgi veren CHP’liler, “Bu bir parti meselesi değil ülke meselesidir. Yaptığımız çalışma ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği içindir” dedi.

BİZİ GERİYE GÖTÜRÜR

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bu referandumda amaçlanan maksat Türkiye’de bir rejim değişikliğinin olmasıdır. 'Evet' çıkarsa ülkemizde bir yargı bağımsızlığı kalmayacak. Parlamento kalmayacak. Afganistan, Pakistan vb. gibi tek kişinin yönetimine kalacağız. Bir keyfilik olacak. Bir tek şeye dikkat etmenizi rica ediyorum. Kimseyle tartışmaya girmeyin. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. “Bu bir parti yarışı değil, bizler buraya Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy istemeye gelmedik” diyen Sarıbay, “Evet diyen de 'Hayır' diyen de bizim insanımız. Burada ayrımcılık yapmıyoruz. Ülkemizin bekası için mücadele ediyoruz. Referandumdan çıkacak bir 'Evet' bizi tamamen geriye götürür” ifadelerini kullandı.

SİZLERE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR

Milletvekili Haydar Akar ise “Çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Sizlere çok fazla iş düşüyor. Komşunuzu akrabalarınızı ikna etmeniz gerekiyor. Bu bir parti seçimi değil. Bunun bir Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, muhtarlık vb. seçimi olmadığını, verecekleri oyla ülkenin rejiminin değişeceğini anlatmamız gerekiyor. 'Hayır' çıkarsa Cumhurbaşkanı’nın, Başbakan’ın yine kalacağını anlatmamız gerekiyor. 2019’a kadar görevlerini sürdürecekler. Bu tamamen bir sistem, rejim değişikliğidir” dedi. Akar konuşmasına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seviyor olabilirsiniz. 2019’da seçim var o zaman oyunuzu verirsiniz ama bu cumhuriyetimizi, çoluk çocuğumuzu, parlamentomuzu ilgilendiren bir seçim. Biz sizden CHP için oy istemiyoruz. Bir rejim değişikliği ile karşı karşıyayız. Atatürk’e, demokratik sosyal hukuk devletine inanıyorsanız bu mücadeleyi birlikte vermeliyiz.”

BEN DE 'EVET' DİYECEĞİM

Akar konuşmasının devamında “15 yıldır iktidarda olanlar terörü bir türlü bitiremediler. 17 Nisan'da terörü nasıl bitireceklerini söylesinler ben de 'Evet' diyeceğim. 15 yıldır iktidardasın. Dış borç aldı başını gidiyor. Türkiye bitti. Bunlar tamamen sizinle dalga geçiyorlar” dedi. Akar son olarak şunları söyledi: “Neden 'Evet' olduğunu bir türlü açıklayamıyorlar. Hangi partiye mensup olursanız olun ama burada Atatürk’ün saraydan alıp millete verdiği yetkiyi bir kişiye vermemek için 'Hayır' deyin. Dünyanın terk ettiği bir sistemi Türkiye’ye getirmek istiyorlar. Sistem birilerine uydurulmaz. Başkanlık sistemi hiçbir ülkeye fayda sağlamamıştır. Kendim için değil, sizin geleceğiniz için oy istiyorum.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

İzmit'e gelen Meral Akşener'i protesto ettiler!

İzmit'e gelen Meral Akşener'i protesto ettiler!