28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,705 TL
  • 5,501 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200

CHP’lilerden Füsun Hoca'ya hüzünlü veda!

CHP’lilerden Füsun Hoca'ya hüzünlü veda!

Kocaeli'de geniş bir kesim tarafından güler yüzlülüğü ve pozitifliğiyle tanınan Kocaeli Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Füsun Yıldız'a, CHP İl Örgütü tarafından bir veda gecesi düzenlendi

24 Nisan 2017 Pazartesi 21:29 Siyaset

CHP İl Örgütü, Kocaeli Üniversitesi'nden ayrılarak Kıbrıs’a yerleşecek olan Prof. Dr. Füsun Yıldız’a veda gecesi düzenledi. Eşli olarak düzenlenen geceye Füsun Yıldız ile eşi Ercüment Yıldız, CHP il yönetimi, Gençlik Kolları İl Başkanı Murat Erinç ve yönetimi, Kadın Kolları İl Başkanı Sevim Pekyörür, önceki dönem il yönetiminden Sait Aydın ve Hakan Tanta, önceki dönem Kadın Kolları İl Başkanı Hülya Güreli Yolcubal da katıldı. Samimi ve sıcak bir ortamda geçen gecede zaman zaman hüzünlü anlar da yaşandı. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetiminin organize ettiği veda gecesi Wellborn Luxury Hotel Lebiderya Restaurant’ta gerçekleşti. Katılımcıların teker teker Füsun Yıldız hakkında anılarını anlatması gecede hem kahkahalı hem de hüzünlü anların yaşanmasına neden oldu. İl Başkanı Sarıbay, katılımcılar adına Füsun Yıldız’a plaket ve çiçek takdim etti.

HERKESİN SEVGİSİNİ KAZANMIŞ BİR BİLİM İNSANI

Gecede kısa bir konuşma yapan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Ben Füsun Hoca’yı sosyal medyadan tanıdım. Sosyal yönü yüksek, sevgi dolu, insanlara dokunmasını bilen biri olduğunu düşündüm. İl kurulunu oluştururken kendisini aradım ve birlikte çalışmak istediğimi belirttim. Kendisi de kısa süre sonra bu isteğimi kabul etti. Ben atanmış İl Kurulunu atarken çok titiz davrandım. İyi bir kurul olduğunu da düşünüyorum. Füsun Hoca 21 yıldır bu şehirde ve herkesin sevgisini kazanmış bir bilim insanı. Buradan gidişi bizim için bir kayıp olacak. Ama kendisi biliyor ki burada birçok kapısı var. Biz de Kıbrıs’ta ailemizden bir birey olduğunu unutmayacağız. Yeni yaşamının kendine ve ailesine mutluluk getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

CHP İLE YOLUM ÇOK GEÇ KESİŞTİ

Konuşmalar karşısında oldukça duygulanan Prof. Dr. Füsun Yıldız, “CHP’li kocaman ailem geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. “Size ikinci kez veda ediyorum” diyen Yıldız, “21 yıldır severek bu şehirle bütünleşerek çalıştım. Çok güzel insanlar biriktirmişim. Arkadaşlarım gitmemem için çok uğraştı, öğrencilerim bir hafta kapımda nöbet tuttu. Ancak bu benim ailemle aldığım bir karardı. Ben gidiyorum ama yetiştirdiklerimi burada bırakıyorum. Kendi sağlığımı teslim edebilecek kadar iyi hekimler yetiştirmişim. CHP ile yolum çok geç kesişti kısa sürdü ama benim için çok güzeldi. Burada ayrıca eşime ve çocuklarıma da çok teşekkür ediyorum. Her zaman destek oldukları için” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Serhan Gürkan, Güngör Arslan'ı tekme tokat dövdü

Serhan Gürkan, Güngör Arslan'ı tekme tokat dövdü